Dookoła świata

Ruszaj z nami w podróż życia!

Rozkręcasz własny pensjonat? Tam zaopatrzysz się w niezbędne wyposażenie!

Posted on 17/09/2023 7:44am
pensjonat
Author: Waldemar Jan
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy podróżują z miejsca w miejsce, nie tylko z powodu przeprowadzki - często po prostu odwiedzają różne miejsca. Wtenczas konieczny jest im nocleg, bowiem nie każdy zadowala się spaniem w namiocie pod strzechą. Jeśli jesteś na etapie rozkręcania swojego pensjonatu agroturystycznego, pewnie sporo wydatków masz już za sobą. Z tego powodu szczególnie należy zaoszczędzić na dodatkach - prześcieradła hotelowe, szlafroki czy chemikalia, możemy znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach.
Read more >>

Rzeszów z przyrodniczej strony.

Posted on 13/09/2023 9:29am
Nie każdy lubi chodzić zawsze najbardziej znanymi ścieżkami, to dotyczy też zwiedzania. Niektórzy od miejsc doskonale znanych i obleganych przez turytów, wolą odwiedzać te mniej oczywiste. Jednym z takich miejsc może być Rzeszów. Co dobrze będzie zobaczyć w tym mieście? Read more >>

Brakuje ci pomysłu na ciekawy podarek? Kup kubek o wyglądzie obiektywu i spraw komuś radość

Posted on 09/09/2023 7:15am
obiektyw
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com
Ciekawe gadżety doskonale sprawdzają się w postaci drobnych upominków ofiarowanych przy przeróżnych okolicznościach. Trzeba powiedzieć, że odznaczają się one coraz większą oryginalnością oraz bywają naprawdę niebanalne. W sytuacji, jeżeli nie mamy pomysłu na interesujący albo nieszablonowy podarunek, mamy szansę odwiedzić właśnie sklep z gadżetami oraz zapoznać się z jego asortymentem. Na pewno pośród prezentowanych przedmiotów wyszukamy coś naprawdę interesującego i ładnego.
Read more >>

O czym trzeba pamiętać przed podróżą busem

Posted on 08/09/2023 7:33am
Holandia
Author: Dekoral
Dokąd pojechać na majówkę? To pytanie nie daje nam spokoju od dłuższego czasu. W tym roku, długi majowy weekend ma tylko trzy dni wolnego, jednak jeśli postaramy się o parę dni urlopu, możemy cieszyć się dłuższą przerwą od pracy.
Read more >>

Wspólna podróż to niezwykłe doświadczenie. Recepta na udaną podróż to podobne podróżnicze zainteresowania i niemal taka sama pasja przygody

Posted on 08/09/2023 7:17am
plecaki
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Podróż podróży nierówna, doskonale wiedzą to osoby, którym trudno znaleźć dobrego kompana do podróży. Nie ma bowiem dwóch takich samych osób, a przekonać się o tym można również w czasie podróży. No cóż, jeden woli długie podróże okraszone dodatkowo niebezpieczeństwem, a inny będzie zwolennikiem częstszych przystanków i raczej niezbyt trudnej trasy. Dlatego tak ważne jest, by w jak największym stopniu dobierać ludzi pod kątem niemal takich samych doświadczeń i niemal takich samych podróżniczych wymagań.
Read more >>

Zbliżają się ferie, to idealna chwila, by rozglądać się za komfortową kwaterą i pomyśleć, gdzie spędzić wolne dni

Posted on 05/09/2023 7:31am
Kołobrzeg
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
W ciągu roku przeważnie brakuje nam dłuższego wypoczynku, który pozwoliłby uciec od wyzwań zawodowych oraz zdystansować się od codziennych komplikacji. Doskonałą okolicznością do relaksu bywają ferie, można je spędzać zarówno z dziećmi, jak też z przyjaciółmi lub bliską osobą. Pozostaje tylko zaplanować, gdzie chce się pojechać w te zimowe dni.
Read more >>

Najbardziej popularne miejsca urlopowe w Polsce

Posted on 04/09/2023 7:34am
Wrocław
Source: www.morguefile.com
Wybierając się na wczasy na południe Polski do wyboru będzie sporo ciekawych miejsc. Po pierwsze ten region Polski przyciąga miłośników górskich wycieczek, a w zimie jazdy na nartach i snowboardzie. Zaczynając od samego wschodu są Bieszczady, dzikie, nieokiełznane i tajemnicze.
Read more >>

W jakie miejsce udać się w wolne dni

Posted on 03/09/2023 11:30am
Widok na drzewa
Author: Clay Gilliland
Source: http://www.flickr.com
Wielu pracowników pierwszy długi urlop rozpoczyna już w na samym początku maja. Jeśli kalendarz dobrze się poskłada, to czasami starczy dostać kilka dni wolnego, aby można się było cieszyć nawet dziesięciodniowym urlopem.
Read more >>

Wyposażenie aktywnej osoby

Posted on 03/09/2023 9:12am
turystyka
Author: T hino
Source: http://www.flickr.com
Każda lubiąca aktywność osoba podczas uprawiania danego rodzaju sportu musi zatroszczyć się o odpowiednią odzież oraz wyposażenie dodatkowe. Szczególne znacząca jest każda wyprawa w góry, gdyż mogą panować tam skomplikowane warunki. Trzeba być w takich sytuacjach wyposażonym w ochronę i pamiętać o wzięciu ze sobą cieplejszych rzeczy, także w lecie. Może to wprowadzać w błąd, że wtedy na niskim terenie panują wysokie temperatury. Dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie trekking, to znaczy dana forma turystyki, co uprawia się w niełatwych warunkach terenowych oraz klimatycznych.
Read more >>

Zakupy przed wakacjami czyli o czym warto pomyśleć, jeżeli planuje się spędzić ten czas aktywnie.

Posted on 03/09/2023 7:42am
Namiot
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Wakacje są okresem, kiedy wiele osób bierze dłuższy urlop i wyrusza odpocząć i zająć się swoimi pasjami. Duża część wypoczywających zdecyduje się zapewne na coś zorganizowanego, przykładowo wylot z biurem podróży do któregoś z ciepłych krajów, lecz niektórzy będą woleli raczej samodzielnie coś dla siebie wymyślić. Bardzo popularne są górskie wędrówki, spływy po jeziorach czy rzekach lub też jazda po naszym kraju rowerem.
Read more >>

W jaki sposób wybrać właściwy hotel?

Posted on 03/09/2023 7:40am
poznań hotele w centrum
Author: Federica Di Fiore
Source: http://www.flickr.com
Na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego hotelu. Jest parę rzeczy, jakie wskazane jest rozpatrzyć.


Stosunek opłaty do standardu hotelu – to sprawa znacząca. Nieraz zdarza się, że cena pokoju w ośrodku 2-gwiazdkowym będzie większa aniżeli przykładowo w 4-gwiazdkowym.
Read more >>

Dokąd wybrać się na wypad narciarski?

Posted on 03/09/2023 7:39am
na nartach
Author: Zach Dischner
Source: http://www.flickr.com
Nadchodzi zima i zaczynają się rozmyślania, jak tam trzymają się nasze narty w piwnicy. Jednak, poza myśleniem o sprzęcie, zaczynamy się zastanawiać gdzie na narty? Możliwości jest całe mnóstwo. Jeśli spojrzymy na mapę świata, to przez dwanaście miesięcy znajdą się miejsca, gdzie można oddać się białemu szaleństwu. Ale nie wszystkich stać na takie wyjazdy, gdzie nam się tylko podoba. Ale gdy na naszej półkuli jest zima, to mamy bardzo przystępną opcje jaką są polskie góry. W naszych górach jest ogrom miejsc, gdzie można poszusować na nartach.
Read more >>

Zwiedź Polskę czyli co ciekawego zaproponować może nasz kraj turystom z zagranicy.

Posted on 03/09/2023 7:33am
Muzeum, Mierzeja Helska
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
Jest takie powiedzenie, że chwali się co mają inni, a nie zna swojego, i jest w tym bardzo dużo racji. Jako świetny przykład posłużą wczasowicze, którzy będą się zachwycać innymi krajami, ich kulturą i zabytkami, a absolutnie nie znają tego, co może zaoferować nasz kraj. A zaoferować może rzeczywiście dużo, o czym tak naprawdę przekonać się można, gdy zacznie się go poznawać. Niestety cały czas wiele osób woli to, co zagraniczne, nie chce się ani trochę zaangażować w rodzimą turystykę, a na słowa poznaj Polskę będzie reagować co najwyżej obojętnością.
Read more >>

Podróże samolotami jest obecnie popularne – warto sprawdzić samemu, jak to wygląda

Posted on 03/09/2023 7:15am
samolot
Author: Szmalback.pl
Source: Szmalback.pl
Wszystkim osobom, które jeszcze nie leciały samolotem do któregoś z polskich miast bądź za granicę, najlepiej skorzystać z ofert, jakie mają do zaproponowania przewoźnicy wielu linii powietrznych. Niekiedy przejrzenie strony internetowej wystarczy, by wyszukać wymarzone miejsce na spędzanie urlopy czy wolnego weekendu.
Read more >>