Jak skutecznie przyszykować się do wyjazdu na narty?

Posted on 30/11/2023 12:52pm

Mimo, iż za oknami w najlepsze trwa złota polska jesień, to już w tej chwili warto pomyśleć o zimowym wyjeździe w góry na narty. Należyte przygotowanie się do zimowego szaleństwa na stoku stanowi podstawę udanego i bezpiecznego szusowania.


Na pewno warto mieć na względzie, że jazda na nartach, to nie wyłącznie przyjemne spędzanie czasu wolnego, lecz również gigantyczny fizyczny wysiłek.
zima


Mimo, iż na szczyt wjeżdża się wyciągiem, to już sam zjazd wymaga stosownych zręczności jak też nie lada kondycji. Brak uprzedniego przyszykowania się do jazdy na nartach może popsuć nawet najodpowiedniej zaplanowaną eskapadę. Dlatego zawczasu trzeba zacząć przygotowania do zimowego szaleństwa. Nierzadko organizowane będą wyjazdy studenckie narty również należy odpowiednio przygotować w serwisie.


Wyposażenie
Source: pixabay.com


wyjazdy studenckie narty
Author: Pałac Brzezina
Source: http://www.palacbrzezina.pl/


Zdawało by się, iż w trakcie jazdy na snowboardzie lub nartach angażowane są wyłącznie muskuły nóg. Nic bardziej mylnego. Owszem, to właśnie ta część ciała w największym stopniu pracuje podczas białych szaleństw, jednakże narciarstwo angażuje prawie wszelkie muskuły ludzkiego organizmu.

Interesuje Cię wyłącznie wiarygodna informacja spod linku (http://horyzont.net.pl/biuro-turystyczne-poznan/)? Jeśli tak, to zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, na której zawsze dostaniesz pewne newsy.

Niezwykle intensywnie pracują też mięśnie odpowiedzialne za trzymanie poprawnej postawy sylwetki, tzw. mięśnie posturalne. Nie wolno zapominać również o gigantycznych obciążeniach, które w czasie jazdy na nartach lub snowboardzie wpływają na więzadła i stawy. ćwiczenia modelujące przygotowujące do wyjazdu na narty powinny ogniskować się przede wszystkim na polepszeniu wytrzymałości siłowej.
Wynika to z tego, że w czasie szusowania po na nartach nie trzeba pokonywać nie wiadomo jak dużych oporów. Maksymalne obciążenie stanowi masa ciała niekiedy zwiększona o plecak. Dlatego dużo ogromniejsze znaczenie będzie mieć siła mięśni.

Tags: góry, narty, ćwiczenia, stok