Czy warto pojechać na wypoczynek do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Posted on 30/11/2023 9:27am

Każdy Polak, który udaje się na odpoczynek, staje przed nie lada wyborem. Możliwości na rynku jest bardzo wiele. Co rusz występują się okazje cenowe. Cudnych miejsce w naszej ojczyźnie nie brakuje. Też osoby, które myślą o wypoczynku jesienno-zimowym znajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest bez wątpienia miejscem godnym polecenia, bo posiada także dużą bazę ośrodków leczniczych.

Polanica-Zdrój jest miastem leczniczym, które jest położone w dolnośląskim.http://zdrowe-jelita.com/pl/cennik test na nietolerancję pokarmową warszawa cenaCudowna lokalizacja pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu szczególnego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest niewątpliwie dużym walorem tej miejscowości.

villaalina.pl - Hotel & SPA
Author: holding graz
Source: http://www.flickr.com
Na zwrócenie uwagi zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od czternastego do dwudziestego wieku. Zatem nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można odnaleźć wiele zabytków i obiektów umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków wolno zaliczyć kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten kościół powstał w 1910 roku. Został on zbudowany w stylu neobarokowym. Ma wieżę, bogato zdobione elewacje i jest na modelu jednonawowym.

klientki salonu SPA
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Do następnych zabytków znajdujących się na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z XVIII wieku, park zdrojowy z początku XX wieku, teatr zdrojowy z tysiąc dziewięćset dwudziestego piątego. Jest on scalony z budynkiem pijalni i może umieścić 700 osób. Na szczególną uwagę zasługuje też dom zdrojowy z początku dwudziestego wieku. Jest to zabudowanie pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową. Powstał w stylu secesyjno-klasycystycznym.


Jednak wielkie niespodzianki czekają na chorych, którzy szukają porządnego kurortu. Pisząc w wyszukiwarce Google frazę „spa Polanica Zdrój” można odszukać od groma fascynujących ofert wypoczynku (luksusowe SPA). Pobyt w tak fascynującym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale zarazem wyleczenie z choroby. Dobry klimat i umiejscowienie w pięknym górskim krajobrazie samo przez się jest solidnym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk dnia codziennego.

Tags: Polanica-Zdrój, park zdrojowy, dom zdrojowy