Żyłeś za granicą? Sprawdź nasz poradnik - być może należy Ci się zwrot niepotrzebnie opłaconego za granicą podatku

Posted on 25/07/2019 7:20am

W współczesnych czasach praktycznie nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że ktoś pracuje za granicą. Nie da się zaprzeczyć, że perspektywy finansowe w naszym kraju, w szczególności w odniesieniu do młodych osób, nie są zbyt ciekawe. Nic więc dziwnego w tym, że wiele młodych osób decyduje się na wyjazd do innego kraju i pracę za granicą. To świetny pomysł na zgromadzenie sporej sumy oszczędności, a na dodatek na polepszenie własnych umiejętności lingwistycznych.

kalkulator i zwrot podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Jeśli Ty również pracujesz lub pracowałeś za granicą, wtedy kategorycznie zainteresuje Cię ten poradnik. Okazuje się bowiem, że wiele osób płaci równocześnie podatki w Polsce i za granicą. Wynika to zazwyczaj z nieuregulowanych kwestii prawnych, jednak zawsze w takich sytuacjach możesz ubiegać się o zwrot niesłusznie nadpłaconego podatku. Warto znać swoje prawa w tej sprawie, bowiem zwykle okazuje się, że chodzi o całkiem duże sumy.

Zwrot podatku nie tylko z krajów ościennych uregulowany zwykle jest w państwowych przepisach prawnych. Powinieneś poszukać konkretnych informacji na temat zwrotu podatku w kraju, w którym pracowałeś, w internecie (lub też zajrzeć na ). Najczęściej jednak przepisy te wyglądają podobnie - dlatego opiszemy pokrótce tę możliwość na przykładzie Irlandii.O zwrot podatku z Irlandii możesz ubiegać się tylko za ostatnie cztery lata. Jest to kategorycznie bardzo istotna wiadomość, którą warto zapamiętać. Jeżeli nie wystąpisz z odpowiednim wnioskiem w tym okresie, wówczas nie będziesz mógł już domagać się zwrotu zapłaconego podatku.Co równie ważne, o zwrot podatku możesz ubiegać się jedynie za lata podatkowe, które już się zakończyły. Wynika to oczywiście ze specyfiki kwestii jaką są podatki - urząd skarbowy właściwie każdego kraju musi mieć wystarczającą ilość czasu na to, aby skontrolować zeznanie podatkowe każdego podatnika - dopiero na tej podstawie możliwe jest zrobienie zwrotu.

Chcesz uzupełnić swą wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Musisz przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej ile zarabia dietetyk szczegółów.

Dowiedz się więcej:
Warto również zaznaczyć, że sporo krajów niestety przewiduje bardzo skomplikowaną procedurę dotyczącą domagania się zwrotu podatku. Ma to zniechęcić ludzi, którzy niezbyt dobrze znają się na prawie do ubiegania się o swoje prawa. Kiedy zatem nie czujesz się zbyt dobrze w takich kwestiach, wtedy możesz zwrócić się po pomoc do bardziej doświadczonych instytucji. Na rynku działa dużo firm, które za niewysoką opłatą są w stanie odzyskać należne Ci pieniądze. To zdecydowanie świetne rozwiązanie także dla zajętych osób.

Tags: podatki