W jaki sposób muszą być wyposażone hotele z trzema gwiazdkami? Co jest w nich niezbędne?

Posted on 16/09/2020 8:21am

Jakimi cechami powinny charakteryzować się hotele 3-gwiazdkowe? Jak nam wiadomo są to hotele o wyższym standardzie, jednakże w każdym kraju mamy oddzielne standardy. To co w jednym miejscu uchodzi za luksus, w innym będzie potraktowane jako obowiązek. W jaki sposób się to przedstawia w Polsce?

Pokój musi mieć podstawowe wyposażenie, czyli łóżko, jeśli jest jednoosobowe, to musi mieć wymiar 90x200 centymetrów, zaś dwuosobowe - 140x200. W tym pokoju bez wątpienia musi znaleźć się szafa albo wnęka garderobiana, szafka nocna oraz biurko lub stolik. Nie powinno tam zabraknąć krzesła dla każdego gościa, lustra i wieszaka ściennego na nakrycia wierzchnie. Trzeba pamiętać oczywiście o dobrym oświetleniu, to znaczy musi być światło górne, światło do pracy jak również lampka nocna.

W takim pokoju powinien być bezpośredni i prosty dostęp do choćby jednego gniazdka elektrycznego przy miejscu do pracy.
wyposażenie hotelowej łazienki
Author: xlrider
Source: http://www.flickr.com
Takie wyposażenie dla hoteli 3-gwiazdkowych to też dodatkowe uzupełnienia, jak wykładzina dywanowa w całym pokoju albo dywaniki obok łóżka, jak również zasłony, szklanki albo inne kubki do picia, woda w butelce, telewizor, hotelowe materiały reklamowe, zestaw do wyczyszczenia odzieży oraz obuwia. W łazience również musi być dostępne wyposażenie. Najważniejsza jest wanna z baterią i natryskiem. Oczywiście musi tam znajdować się umywalka z blatem albo półką i wc. W każdej łazience znaleźć się musi wyposażenie uzupełniające, takie jak lustro, kosz na śmieci, mydełka toaletowe, ręcznik, szklanka. Hotel musi być oświetlony z zewnątrz i posiadać osobne wejście wyłącznie dla gości. Dowiedz się więcej o standardach wyposażenia hoteli naNad wejściem powinna być zamontowana osłona chroniąca przed deszczem, może być jednak tak, iż wejście znajduje się we wnęce. Droga dostarczania towarów musi znajdować się w innym miejscu, jednakże nie odnosi się to do budynków znajdujących się w zwartej zabudowie miejskiej. Przed wejściem musi znajdować się miejsce postojowe na czas przyjazdu oraz odjazdu gości.

Aby rozwijać się w tym dziale - kontynuuj oglądanie (www.kasprowy.pl/spa-wellness/spa) nowych ciekawych treści w wielu tekstach. Kliknij w poniższy link i czytaj bez ograniczeń.

W przypadku hoteli, które usytuowane są poza zwartą miejską zabudową konieczne jest zapewnienie parkingu, garażu albo chociażby miejsca na postój. Przy tym trzeba wiedzieć, że przy hotelach obojętnie jakiej kategorii miejsca parkingowe powinny być strzeżone.

Tags: pokój, hotel, Wyposażenie, umywalka z blatem