Port lotniczy w stolicy Dolnego Śląska - w jaki sposób tam dotrzeć?

Posted on 25/02/2020 7:32am

Każdego dnia, a szczególnie w sezonie wakacyjnym, mnóstwo ludzi wybiera się do miejscowości Wrocław z zamiarem podjęcia lotu w powietrzu. Bowiem lotnisko w tym miejscu ma sporą sieć międzynarodowych połączeń, najpokaźniejszą w tym regionie. Dlatego tez dużo osób z sąsiednich miejscowości ściąga tutaj, żeby odbyć dalszą drogę. Jednak jaki środek transportu obrać aby droga była dla nas najbardziej komfortowa?

Jak duża jest odległość od starówki do lotniska? Czy kalkuluje się tam udać własnym autem?
lotnisko
Author: Mike Petrucci
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy zmotoryzowani, posiadamy działający wehikuł, którym uwielbiamy pokonywać większe dystanse, warto udać się tam własnie za użyciem auta. Gdyż parking przy lotnisku jest stosunkowo niedrogi, za siedem dni użytkowania zapłacimy tylko 40 złotych. Jeżeli dodamy to sobie do wydatków z podróży nie będzie to dla nas znaczny koszt. Dodatkowo, także jeśli Wrocław nie jest nam zbytnio znanym miastem, bez problemu dostaniemy się na lotnisko z każdej jego części, bowiem drogowskazy są bardzo regularnie rozmieszczone, zobacz również tutaj. Usytuowane jest ono na peryferiach, jednak jeszcze na obszarze miasta, dlatego ulice, które doń wiodą są niezwykle wygodne i właściwie połączone.

Jeśli jednak nie posiadamy swojego samochodu, parking przy lotnisku nam się nie przyda, musimy znaleźć odmienny rodzaj transportu. Gdy już dotrzemy do centrum pociągiem, zaraz obok głównego dworca mieści się pętla autobusu, który zabierze nas pod same wrota lotniska. Cena podróży jest niewielka, jest to bowiem autobus
parking
publiczny, z tego powodu koszt właściwie będzie zerowy.Wyłącznym minusem są częste zbiorowiska w pojeździe, trasa jest całkiem spora, trwa nieco ponad pół godziny, a większość pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to przeważnie wewnątrz panuje ogromny tłok. Sytuacja najbardziej uciążliwa jest w okresie upałów. Kolejną alternatywą będzie oczywiście wezwanie taksówki. Taka podróż z głównego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas kosztować od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od firmy, z której usług skorzystamy. Dlatego lepiej zadzwonić po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu dostępną. W porównaniu z innymi, sporymi miejscowościami, zwłaszcza za granicą, terminal lotniczy we Wrocławiu jest całkiem blisko od centrum - strona. Można się tam udać autem, który trzeba odstawić na parking przy lotnisku, autobusem, lub taryfą. Wszystko w zależności od naszych chęci i środków.

Tags: transport, pojazd, odległość