Planujesz urlop? Tylko samolotem!

Posted on 10/02/2020 7:37am

Na wakacje najkorzystniej wybrać się samolotem. Jest to zdecydowanie najszybszy, najbardziej komfortowy, najbezpieczniejszy i najtańszy sposób transportu. Naturalnie, są przeciwnicy latania, tacy których nigdy nie przekona się żadnym sposobem do podróżowania w powietrzu.

Author: Hyougushi
Mówią oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety we wszystkich mediach mówi się najgłośniej o wypadkach samolotów, a nikt nie krzyczy na prawo i lewo o tym jak dużo jest kolizji samochodowych. Kiedy porównamy wartości okazuje się, że to podróże autami są dużo bardziej ryzykowne.

Ponadto są także dużo bardziej kosztowne. Aktualne ceny paliwa nie pozwalają na dojechanie na urlop za mniej niż około siedemset złotych, nawet jeżeli udajemy się zaledwie nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze da się kupić już za sto – dwieście złotych, szczególnie gdy planujemy polecieć do jednego z europejskich miast. Naturalnie, im dalej lecimy, tym stawki wyższe, lecz są zakątki na świecie, do których samochodem nie da się dotrzeć wcale.

Podróżowanie samolotem jest też o wiele wygodniejsze, zwłaszcza dlatego, że trwa dużo krócej. Do popularnych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa niewiele ponad dwie godziny. Autem można tam dotrzeć w dwa, trzy dni. Różnica jest wielka.

Oczywiście, każdy wyjeżdża na urlop w taki sposób w jaki lubi i w jaki jest mu wygodnie. Gdy dany człowiek woli objazdówkę po świecie, to samochód będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli jednak mamy wyznaczony punkt docelowy zdecydowanie należy rozważyć opcję udania się tam drogą powietrzną.

Tags: Europa, samolot, morze, podróże, Egipt, Turcja