planując wyjazdy w góry

Posted on 16/07/2019 6:33am

Author: treasuresthouhast
Polsce brakuje sporo, ale zapewne nie malowniczych zakątków. Chcąc wyjechać na weekend, trudno zdecydować, gdzie się skierować, bo gór w Polsce mamy wyjątkowo dużo. Dolnoślązacy na krótkie wyjazdy często wybierają Karkonosze: bez problemu można zabukować noclegi w Szklarskiej zawsze jest zatłoczona, ale tanio można wynająć wolny pokój także w luksusowym pensjonacie.


Tatry jednak są najbardziej monumentalne, stąd też ci, którym nie udało się dotrzeć do Zakopanego, powinni to szybko zmienić.

Author: Dan Lundberg
Najpiękniejsze TatryPodhale jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Łatwo tam o typowego turystę krupówkowego, ale również miłośników wysokich gór. Niektórym kłopotliwe wydają się noclegi w Zakopanem rzeczywiście nie jest najtańsze, ale Olcza, Poronin i Ząb, czyli góralskie wioseczki zaraz przy centrum Podhala, zachęcają niskimi cenami i ładnymi domkami. Jeśli wypad ma być przede wszystkim relaksem, lepiej pojechać tam na wiosnę, ale oczywiście, to wakacyjna pogoda wędrówki piesze|zachęca do wędrówek

Kilka dni w Zakopanym to mało, jednak decydujac się na jeden ambitny spacer po szlakach i spokojny relaks krupówki|z oscypkiem w ręce, można wykorzystać ten czas zdecydowanie sympatycznie. Na szybko można podziwiać m.in Gubałówkę i Giewont. Fani górskich wycieczek powinni ruszyć nad Staw Gąsienicowy lub do Doliny Pięciu Stawów – bezchmurny, letni lub jesienny dzień można poświęcić oglądaniu niezwykłych widoków. Po zejściu ze szlaku należy zakosztować w typowo turystycznej atmosferze i spróbować kwaśnicy w jednej z zakopiańskich karczm.Author: Mariusz Sagan, Michał Kolasa
Pieniny i srebrzysty DunajecJeżeli dysponujemy nieco większą ilością czasu, należy wydłużyć swój wyjazd i zahaczyć o Pieniny. Czorsztyn, Niedzica i spływ Dunajcem – to punkty wycieczkowe, które koniecznie powinny znaleźć się w marszrucie. Tutaj jeszcze łatwiej o noclegi w Szczawnicy okazuje się świetną bazą turystyczną.

Tags: Tatry, Karkonosze, Podhale, wędrówki piesze, krupówki

Author: Adrian
Source: Eholiday.pl