O czym nie zapomnieć wypożyczając auto

Posted on 05/09/2019 7:58am

Podczas wyjazdu służbowego do dalszego miasta często wynajmuje się samochód. Pozostaje pytanie które auto będzie najlepsze, kiedy chcemy je wypożyczyć na więcej niż tydzień? Czy najlepsze jest auto z Niemiec, czy też francuskie? Sedan czy hatchback? Na te wątpliwości spróbujemy odpowiedzieć w artykule.

wynajem aut wrocław
Wybór aut jest całkiem szeroki, dlatego o radę poprosiliśmy pana Szymona, którego przedsiębiorstwo wynajem aut Wrocław, posiada ogromną flotę samochodów i dużo spostrzeżeń w tej kwestii.

Wiele zależy od profesji

Jak twierdzi nasz rozmówca, bardzo dużo zależy od wykonywanej profesji.
Jednak wybór jest duży i dostępnych jest sporo możliwości jak choćby wynajem aut we Wrocławiu, gdzie można wybierać z prawie 30 samochodów i dopasować je do profesji. Gdy jest to np. finansista, to na pewno nie może brać najtańszego auta jak Ford Fiesta czy inne auta miejskie. Również auto typu kombi nie jest najlepszym wyjściem. Co najlepiej wybrać? Z pewnością przynajmniej coś ze średniej klasy w wersji limuzyna lub ewentualnie hatchback. Najlepsze są ciemne kolory, jak czarny czy niebieski. A dokładniej samochody jak Opel Vectra, VW Passat czy Honda Accord są minimum o którym piszemy.

Jeśli ktoś jest na przykład sprzedawcą czy handlowcem to nie ma potrzeby zwracać aż tyle uwagi na prezencję. W tym przypadku spokojnie może wybrać auto kombi, które dodatkowo będzie praktyczne podczas załatwiania spraw w mieście.

Pojemność też ma znaczenie

auto miejskie
Ważne jest by dobrać silnik w zależności od tego, ile kilometrów chcemy zrobić. Jeśli zamierzamy zrobić mało kilometrów, to z pewnością możemy wybrać samochód z jednostką benzynową. Ale jeśli zamierzamy wiele jeździć, to najrozsądniej chyba zdecydować się na diesla. Niewiele palą i są w zasadzie doceniane przez znaczną część kierowców, dlatego wiele wypożyczalni ma ich więcej w ofercie.

Nie zapominajmy o wyglądzieTaka wycieczka to też możliwość na wynajęcie auta, które nam się podoba. Przez to możemy sprawdzić w praktyce jak jeździ i mieć trochę rozrywki z podróży służbowej.

Zobacz:Wypożyczalnia samochodów Auto24Rogowska 8 54-440 Wrocławtel. 785 242 425


Tags: podróż, wyprawa, Silnik, limuzyna, auta, sedan, kombi, wycieczka, Ford, Fiat

Author: S.S.