Niezapomniane wczasy dla spóźnionych - wybierz sięz oferty last minute i leć do egzotycznych zakątków

Posted on 05/02/2018 9:19am

Wielu turystom jesień wcale nie kojarzy się z końcem wakacji. Wręcz przeciwnie – w momencie kiedy temperatura odczuwalnie spada, zaczynają wielkie pakowanie. Polacy polubili plusy posezonowych wycieczek i z przyjemnością przedłużają sobie lato. Kiedy w Polsce nadchodzą słoty, lecą do Egiptu czy na Dominikanę i nadal korzystają z kąpieli słonecznych. Po takim wyjeździe łatwiej przetrwać zimę.


wycieczka do Egiptu
Author: Alexander Baranov
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie powodem dla którego korzystamy z jesiennych wakacji są kuszące ceny. Posezonowe obniżki i promocje to możliwość, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o odległych zakątkach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute i last minute.

W opcji first minute, na ofertę należy się zdecydować przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Ale bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym taniej go kupimy. Na dzień przed urlopem może trafić się nam oferta przeceniona nawet o 50 procent. Zakładając, że jesteśmy zdecydowani, aby czekać na walizkach do ostatniej chwili, nie mając pewności, czy będzie tani bilet. Za to wytrwałym zdarzają się takie gratki, jak dwutygodniowy pobyt w Egipcie z zakwaterowaniem w trzygwiazdkowym hotelu i pełnym wyżywieniem jedynie za 900 zł od osoby.

Egipt to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie. Natrafimy tam na dużo fantastycznych zabytków oraz budowli. Egipt to również wymarzone miejsce dla amatorów windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania czy nart wodnych. W Egipcie na odwiedzających czeka bardzo rozbudowana baza hotelowa od skromnych hoteli przeznaczonych dla chcących tylko zwiedzać, po znakomite ośrodki hotelowe dla bardziej wymagających i chcących wypoczywać, ceniących dobrą obsługę i przestronne apartamenty.

A może skusi nas oferta last minute Grecja?
Argumentów dla których musimy odwiedzić ten piękny kraj jest cała masa. Najważniejsze to rajskie plaże i turkusowy kolor morza i architektura. Greckie knajpki także zapraszają nas kusząc smakowitym jedzeniem, robionym przez gospodarzy winem i niepowtarzalnym klimatem wspólnego biesiadowania. A muzyka? Jeszcze długo po powrocie będzie rozbrzmiewać w naszych uszach i sercach...

Tags: podróże, biuro podróży, Grecja