Kaszuby- idealne miejsce na wycieczkę z rodziną oraz poznanie słowiańskiej historii

Posted on 19/05/2019 7:11am

Jeśli interesuje cię wypoczynek nad polskim morzem lub kochasz relaksować się nad jeziorami, Kaszuby są idealnym rozwiązaniem. Ten malowniczy obszar naszego kraju pełen jezior jak również kulturowych zabytków na pewno zagwarantuje niezapomniane wrażenia z wakacji. Decydując się na wczasy na Kaszubach warto dowiedzieć się jakie miejsca powinniśmy zobaczyć.

kaszuby
Author: Chris Kuga
Source: http://www.flickr.com
Jednym z takich miejsc są Kamienne Kręgi w Odrach, które są rezerwatem archeologicznym. Na tym obszarze rozmieszczone są charakterystyczne dla najdawniejszych epok kamienne kręgi i kurhany na cmentarzysku. Dla fanów przyrody ciekawostką będą przeróżne gatunki porostów, które możemy zaobserwować na terenie rezerwatu. Kolejną atrakcją będzie na pewno Wdzydzki Park Krajobrazowy . To cudowne miejsce z mnóstwem jezior oraz zbiorników wodnych z czystą wodą rok rocznie przyciąga tłumy turystów.Środowisko przyrodnicze na wyspach otoczonych rzekami jest tam wyjątkowo rozwinięte i możemy spotkać dużą ilość gatunków rzadko spotykanych zwierząt. Wczasy na Kaszubach nie mogą się obejść również bez odwiedzin w znanym Parku Narodowym "Bory Tucholskie", w którym można oglądać wspaniałe krajobrazy. Odwiedzają Kaszuby dobrze jest też zapoznać się z tamtejszą kulturą oraz z językiem kaszubskim (pomocne wskazówki). Odwiedzając muzeum we Wdzydzach Kiszewskich możemy zobaczyć regionalne budowle, chałupy a także odtworzone pomieszczenia z wyposażeniem. Poznamy kulturę, ciekawą historię kaszubskich Słowian a także ich stroje regionalne, jak również język kaszubski charakterystyczny w tym obszarze.

W Kościerzynie natomiast założono skansen Parowozownia, w którym można podziwiać jedne z najstarszych krajowych parowozów. Zapoznanie się z techniką kolejową z minionych lat z pewnością zapewni nam niezapomniane wspomnienia. W tym miejscu polska kolej miała swoje początki (czytaj tutaj więcej). Kaszuby to doskonałe miejsce, by wybrać się z rodziną w podróż, poznać bogatą historię, kulturę a także archeologiczne znaleziska. Przepiękne jeziora i wysepki między rzekami pełne różnych gatunków roślin na pewno sprawią, iż zechcemy powrócić w to miejsce po raz kolejny.

Tags: wczasy, Kaszuby, Wdzydzki Park Krajobrazowy