Jakim sposobem polepszyć kondycję powiatu?

Posted on 20/11/2021 3:30am

W w dobrze pojętym interesie miast powiatowych jest ściągnięcie do miasta powiatowego ogromnej liczby inwestycji. Im więcej biznesmenów, tym większe wpływy z danin dla powiatu. W związku z tym gros ich robi wszystko żeby skusić inwestorów. Między innymi w związku z tym ubiegają się one o tworzenie Specjalnych Stref Ekonomicznych.
Praktycznie wszelkie duże miasta polskie mają takowe odgraniczone specjalne tereny, w jakich biznesmeni w ramach osobistej działalności zdobywają między innymi zniżki podatkowe (pod warunkiem wykonania wskazanych warunków). Łódź nie jest tu odstępstwem. Rajcom miasta zależy na pozyskaniu jednostek z specjalizacji obiecujących, np. są to przedsiębiorstwa farmaceutyczne, firmy informatyczne itd.

sale konferencyjne
Author: Oregon Department of Transportation
Source: http://www.flickr.com
Aby jednak do miasta Łódź przybyli nowi przedsiębiorcy, starczy stworzyć korzystne warunki podatkowe oraz zaplecze w okolicy takiego wyjątkowego terenu. W sposób oczywisty w pobliżu powstają takie jednostki jak np. współczesna sala konferencyjna w Dworze Giemzów. Być może nie jest to najważniejsza sprawa dla inwestorów, jednak zapewne znacznie upraszcza życie.Oczywiście w dzisiejszych czasach można spróbować dokonać wszelkich ustaleń przez internet, jednakże albowiem w określonym czasie i tak nic nie wyeliminuje realnego spotkania partnerów, sala konferencyjna to w dalszym ciągu obiecujący interes w ogromnych miastach takich jak Łódź. Drugą działalnością tworzącą się poniekąd automatycznie w sąsiedztwie Specjalnych Stref Ekonomicznych jest hotel. Przedsiębiorcy kończący negocjacje biznesowe muszą odprężyć się, doskonały będzie zatem hotel Dwór Giemzów - Łódź.

pokój w hotelu
Author: Adrian Scottow
Source: http://www.flickr.com
Rozmyślając o utworzeniu takiego interesu, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się dla której klienteli będziemy adresować nasze usługi. Inaczej bowiem będzie wyglądać hotel w jakim zanocuje przedsiębiorca a inaczej hotel pracowniczy, ponieważ całkiem odmienne wymagania mają zwykli pracownicy dojeżdżający do pracy z dalekich zakątków powiatu. Dla tej ostatniej grupy klientów znacząca jest należność a mniejsze znaczenie posiadają usługi specjalne, jak dla przykładu restauracja albo SPA. Wszelkie te firmy służące Specjalnym Strefom Ekonomicznym to nowe miejsca pracy. Do tego do regionu inwestującego w nowoczesne techniki pewnie sprowadzą się odpowiednio opłacani eksperci, co dodatkowo poprawi sytuację gospodarczą tego rejonu.

Tags: miasta, firmy, Łódź, życie, technologie, zniżki