Jak zmieścić latanie po świecie w prywatnym budżecie?

Posted on 16/07/2019 6:31am

Wczasy oraz urlopy w dalekich, ciekawych i nierzadko znajdujących się w cieplejszym klimacie miejscach niezmiennie były niezwykle kuszącą możliwością spędzania wolnego czasu. Wyprawy wraz z rozwojem cywilizacji i co za tym idzie techniki stawały się możliwie coraz szybsze, odleglejsze i bardziej komfortowe. Rozwój lotnictwa i zwiększenie niezawodności sprawił, iż taki sposób podróżowania zaczyna być coraz powszechniej ceniony i pozyskuje oddanych klientów.


Samolot w hangarze
Author: Geoff Livingston
Source: http://www.flickr.com
Przyrost konkurencji na rynku wymusił też ciągłe uatrakcyjnianie propozycji i w wyniku tego obecnie daje możliwość na tanie latanie. Przy wyszukiwaniu takich połączeń najistotniejsze są dwa aspekty: wybór linii bez brania pod uwagę najbardziej renomowanych firm, a także wcześniejsza rezerwacja biletów.

Pamiętaj aby każdorazowo przed wyborem linii lotniczych skontrolować opinie przy w małym stopniu znanych lub niszowych firmach lub lataj z pll lot gdzie chcesz tylko tymi, których obsługa zarówno powietrzna jak i naziemna wypełnia konkretne wymogi.

Przy zamówieniu z półrocznym wyprzedzeniem możemy zdobyć naprawdę bardzo tanich biletów, których obniżka jest z reguły wprost proporcjonalna do długości okresu przedsprzedaży.
Pll LOT
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Linie oferujące tanie latanie wykorzystują najczęściej z mniejszych samolotów niż potentaci w branży, dlatego też należy spodziewać się, że odloty odbywają się z mniejszych lotnisk, często dzięki temu sieć tych lotnisk jest gęstsza niż w sytuacji samolotów o pokaźniejszych rozmiarach. To również powoduje zmniejszenie opłat, gdyż korzystanie z tych ośrodków generuje niższe opłaty.

Konkurencyjność tanich linii lotniczych bywa tak wysoka, że często efektywnie konkuruje z innymi formami transportu masowego, jak chociażby pociągi bądź autokary. Warto jednak mieć na uwadze inne opłaty niż tylko cena biletu, ponieważ nierzadko całkowity koszt takich lotów jest wielokrotnie wyższy od ceny samego przelotu.

Po odpowiednim przygotowaniu trasy oraz odpowiednio wcześniejszej rezerwacji opłaty takowej podróży w żaden sposób nie powinny nadmierne przeciążać domowej kasy, gwarantując przy tym szybszy transport i komfort całej podróży.

Tags: urlop, lot, samolot, transport, linie lotnicze