Jak założyć hotel?

Posted on 06/11/2021 7:25am

Rozmyślasz nad otwarciem własnej działalności gospodarczej. Wahasz się, gdyż trwoży cię konieczność wyczekiwania na zezwolenie albo koncesje? Można tego uniknąć, zakładając hostel.


W przypadku owej usługi, niezbędne jest wyłącznie zdobycie pozytywnej opinii kontroli sanitarnej a także przeciwogniowej. Następną czynnością podczas zakładania hostelu będzie wpisanie nowej firmy do ewidencji, prowadzonej poprzez właściwy organ państwowej administracji (wójt, burmistrz lub prezydent). W złożonym podaniu należy zamieścić kompletne dane posiadacza hotelu, adres a także nazwę hotelu, opinią służb budowlanych, sanitarnych i przeciwpożarowych oraz rodzaju kategorii hotelowej (hotelik, pensjonat). Taki obiekt powinien przygotowany być komfortowo, z należytą liczbą noclegowych miejsc. Na mocy ustawy hostelem możemy więc nazwać również inne usługowe zakłady, świadczące analogiczne usługi, a więc motele, hostele. Podział ten nie dotyczy aspektów prawnych, a standardów usług, proponowanych w każdym z owych punktów. Spędzić noc (nierzadko bezpłatnie) można również w studenckich domach jak też bursach oraz w noclegowniach oraz przytułkach, jednak żadne z tychże miejsc nie jest hotelem, a tylko „podobnym obiektem”, albowiem usługi noclegowe nie są podstawą ich działań.


hotel spa
Author: Alan Light
Source: http://www.flickr.com
Regulacja zastrzega także, że niezbędne jest, aby właściciel bądź dzierżawca hoteliku, w odpowiednio widocznym miejscu na obiekcie umieścił jego nazwę, na przykład hotel SPA.

Masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę na podobny temat? Zapraszamy więc do przelogowania się do następnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://optitaxi.pl/taxi-warszawa-ceny/).

/J]

W recepcji hotelu musi znajdować się dokładna rozpiska opłat i istotnych informacji o hostelu. W każdym hotelu, gość musi mieć dostęp do wody bieżącej ciepłej oraz zimnej, natomiast w pokoju pościel (sprawdź także tekstylia domowe) jak też rączniki.

Tags: firmy, życie, hostel, motele, gość