Jak wyglądają przygotowania sportowców przed zawodami,jednego z najtrudniejszych dyscyplin świata,triathlonu?

Posted on 08/09/2022 7:36am

Każdy sport wymaga od uprawiającej go osoby ogromu czasu, energii jak również samozaparcia i niezłomności. Niezależnie czy jest to jogging,pływanie, czy podnoszenie ciężarów na siłowni, zdarzają się momenty, w których po prostu nie chce się zrywać z łóżka o poranku i iść biegać, gdy za oknem śnieg z deszczem. Jednakże dla zawodowych sportowców nie ma wymówek i co dzień trzeba odbębnić wielogodzinny, żmudny trening.


Zacznijmy od jak definiujemy triathlon.

Kiedy będziesz potrzebować innych tego typu informacji na temat omawiany w opisywanym tekście, to wejdź tu kwatery pracownicze wrocław i okolice na spijtanio - z pewnością te artykuły też Cię zainteresują!

Sport ten określany jako trójbój składa się z trzech części: biegania, pływania oraz jazdy na rowerze. Każdy z zawodników jest, więc zmuszony wytrenować się w każdej dyscyplinie i nie może skupić się tylko na jednej, z tego powodu trening do thriatlonu określany jest jako trzykrotnie bardziej wymagający od innych sportów, skupiających tylko jedną dyscyplinę. Spróbujmy uzmysłowić sobie bowiem, iż po przepłynięciu dystansu półtora kilometra, wpław, musimy zmusić swoje ciało do morderczego wysiłku, jakim z pewnością jest osiemdziesięciokilometrowa superszybka przejażdżka na rowerze, a kończymy dwudziestokilometrowym biegiem podczas, którego nasze mięśnie płoną żywym ogniem. Średnio atrakcyjna wizja, czyż nie?
rower
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com


A jednak z każdym rokiem liczba zwolenników triathlonu rośnie. Budowanie formy przed dniem zawodów należy rozpocząć grubo wcześniej,tak aby układ mięśniowy miał okazję przyzwyczaić się z niezwykle intensywnym wysiłkiem fizycznym, a też w celu zminimalizowania możliwości odniesienia kontuzji, które udaremniają szanse zakończenia trasy lub nawet zostają przyczyną zakończenia całej kariery. Większość sportowców podkreśla, iż własny trening do thriathlonu rozpoczynali od części, w której czuli się najsłabiej i gdy opanowali ją na porządnym poziomie zabierali się za resztę. Parę miesięcy biegania kolejne ciągłego pływania, jeszcze jedynie mordęga na rowerze i można zaczynać miksowanie całej trójki. Jeśli po kolejnych setkach godzin treningu, poczuwamy się na siłach, warto spróbować zmierzyć się z pozostałymi uczestnikami wyścigu, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Dystanse, na których rozgrywany jest thriathlon nie są identyczne i istnieją krótsze przeznaczone dla mniej doświadczonych sportowców.


Jak na dłoni widać więc, iż dyscyplina ta nie należy do najłatwiejszych, a jest nawet odwrotnie i aby uprawiać ten sport, trzeba się całkowicie mu oddać i skupić się ćwiczyć. Skoro jest tak niezwykle trudno, dlaczego ktokolwiek, bez przymusu, decyduje się na taki wysiłek jak ten ? Odpowiedzią jest satysfakcja i duma z przezwyciężenia swoich słabości i osiągnięcia czegoś co prawie wykracza poza granice osiągalnych dla człowieka możliwości.

Tags: sport, wyścig, wysiłek