Gdzie spędzić najbliższe wakacje, czyli garść inspirujących podpowiedzi dla niezdecydowanych

Posted on 05/03/2019 1:54am

Jeżeli podróże to prawie wasze hobby, to prawdopodobnie nie będziecie mieć żadnych problemów z wyborem miejsca, w którym razem z rodziną bądź z paczką przyjaciół spędzicie tegoroczne wakacje. Natomiast gdy wyjeżdżacie z domu jedynie sporadycznie, to podjęcie wiążącej decyzji może być dość trudne. Tymczasem jednego możemy być stuprocentowo pewni: każdy zamierza w magiczny sposób spędzić choćby te trzy tygodnie w roku i to zupełnie niezależnie od własnych pasji. Szukanie intrygujących pomysłów na stronach internetowych jest dzisiaj już standardem, a i sami internauci chętnie dzielą się własnymi doświadczenia: rekomendują miejsca godne uwagi, jak również ostrzegają, np. przed nieuczciwymi właścicielami restauracji.


Żeby nie kopiować pomysłów, które krążą w sieci warto wysunąć parę bardziej niestandardowych sugestii. Zamiast opalać się na plaży w Gdyni bądź Kołobrzegu można w aktywny sposób spędzić wczasy. Na przykład w czasie wolnym od pracy możemy pojechać nad Bałtyk albo na Mazury, aby tam zdobyć podstawowe patenty żeglarskie lub wprost odwrotnie, wziąć udział w szkoleniu wysokogórskim w stolicy Tatr (czytaj więcej). Opcjonalnie można też z o dużo większym rozmachem realizować własne zamiłowania - pasjonaci rowerowych wypraw w żadnym wypadku nie muszą szukać obleganych tras na Pomorzu bądź Warmii, ale w zamian mogą po prostu odwiedzić nieduże miejscowości na Dolnym Śląsku, jak również na Jurze.
samolot
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com


Całkowitym przeciwieństwem błogiego wypoczynku na jeziorach są wczasy na odległych wyspach. Na turystów spragnionych słońca czekają bajkowe plaże na Sumatrze, Wyspach Kanaryjskich czy Karaibach. Jeśli ktoś jednak chce urlopowe podróże rozpocząć od zwiedzania mniej odległych miejsc, to wystarczy, że kupi bilety lotnicze Warszawa Bruksela i od wspomnianego miasta zacznie doroczne podróżowanie po stolicach Europy - bądź co bądź bycie obywatelem Unii Europejskiej niesie pewne zobowiązania. A poznanie historii innych narodów jest bardzo pasjonującą przygodą, szczególnie wtedy, gdy nie trzeba wspomnianej historii uczyć się z podręczników. Obowiązkowo trzeba zobaczyć ogromne Koloseum we Włoszech, imponujący Luwr i wyniosłą Notre-Dame we Francji, jak również Big Ben w Londynie i... wiele innych sławnych obiektów zabytkowych.
samolot
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com


Podróżowanie jest o wiele przyjemniejsze, kiedy nie podróżuje się w pojedynkę. Z tego powodu przeważnie wyruszamy na wczasy razem z rodziną albo dobrymi przyjaciółmi. Gdy rodzina się powiększa, niekiedy rezygnujemy z dalekich podróży, zresztą całkiem niesłusznie. Tymczasem niemowlę w samolocie podróżuje identycznie jak pełnoletni pasażerowie (poznaj dodatkowe informacje). A gdy wyruszamy już z siedmiomiesięczną pociechą do Berlina czy Barcelony, to rzecz jasna powinniśmy pamiętać o spakowaniu najpotrzebniejszych rzeczy, czyli wartościowego posiłku, mleka, jak również akcesoriów i wszystkich przydatnych gadżetów do przewijania krasnala.

Tags: plaża, podróże, pasażerowie