Doskonały weekendowy wypad

Posted on 03/11/2021 7:41am

Jeśli zastanawiamy się, gdzie pojechać na weekend, dobrze jest wybrać miejscowość, jaka jest atrakcyjna tak w lecie, jak i w zimie. Uzyskamy wtedy gwarancję, że będziemy się doskonale bawili.


wiele osób szuka spokojnego wypoczynku wśród zieleni.
Topowy stał się ostatnio aktywny wypoczynek. Zawoja proponuje to oraz o wiele jeszcze więcej. Jeśli interesują nas doskonałe noclegi Zawoja proponuje kilka atrakcyjnych miejsc do sprawdzenia. Do owej mieściny warto wybrać się tak w lecie jak zimą. W lecie istnieje kilka atrakcji do zwiedzenia i ciekawe piesze szlaki. Można się także pokusić o osiągnięcie szczytów paru pobliskich gór. Zimą można tu z sukcesem uprawiać typowe sporty zimowe. Dzięki sprzyjającemu klimatowi to także doskonałe miejsce na romantyczny wypad we dwoje.


domy wielorodzinne
Author: Baumit Sp. z o.o.
Source: Baumit Sp. z o.o.


las
Author: Mig Gilbert
Source: http://www.flickr.com


Nieopodal Zawoi działa interesujący skansen etnograficzny, gdzie zobaczyć możemy dawne chałupy i kuźnie. Możemy z nich się wywiedzieć, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców owej okolicy.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu - ta witryna także na pewno przypadnie Ci do gustu.

Funkcjonuje tam również skansen Babiogórski, jaki pomoże nam się zapoznać z typowym życiem okolicznych górali. Warto również obejrzeć drewniany kościół stojący po środku Zawoi. Interesująca jest także Kaplica Świętej Anny, jaka ulokowana została na cmentarzu. Kaplica jest cała drewniana, na niej zaś znajdują się rzeźby z pierwszego cmentarza w Zawoi. Nie da się również nie podziwiać elektrowni wiatrowej, która jest znanym dowodem na proekologiczny akcent w owym regionie. Jeśli ciekawią nas więc idealne noclegi Zawoja proponuje sporo komfortowych miejsc.
Rzecz jasna musimy zwiedzić chociaż część babiogórskiego parku narodowego. Spotkać tam możemy ciekawe zwierzaki oraz rośliny. Jak widzimy nawet malutka mieścina oferować może sporo atrakcji.

Tags: park, nocleg, region, sporty