Dlaczego Europa jest niezwykłym kontynentem? Zobacz nasz mini poradnik

Posted on 11/02/2020 9:49am

Stary Kontynent być może nie ma najpiękniejszego położenia geograficznego - przecież geografia Tajlandii bądź Stanów Zjednoczonych jest przynajmniej z europejskiego punktu widzenia atrakcyjniejsza, to jednak prawda jest taka, że na naszym kontynencie mieszczą się najładniejsze miasta.


paryż
Author: Steve Baty
Source: http://www.flickr.com
Fani zwiedzania pięknych miast w sumie wcale nie muszą lecieć do Afryki albo Australii, aby ujrzeć fascynujące zabytki i atrakcje dla turystów. I to jest świetne. Również w Polsce mamy sporo niesamowitych miast: Warszawa, Gdańsk albo Przemyśl są godne sporego zainteresowania.

Jednak akurat w owym artykule będą opisane odrobinę te miasta, które są zlokalizowane za granicą. Na samym początku warto wspomnieć o Amsterdamie - fantastyczne miasto, które jest szczególnie znane ze swojego liberalizmu obyczajowego. Czyli prostytucja czy lekkie narkotyki są w stolicy Holandii najzupełniej legalne. Chociaż w dużym błędzie jest ten podróżny, który chce ominąć Amsterdam, bo uważa, że jeśli raczej nie interesują go takie atrakcje, bardzo się w Amsterdamie będzie nudził. W końcu mówimy o niesamowicie pięknym mieście!

A więc atrakcje w Amsterdamie jak przypadną do gustu także tym trochę bardziej konserwatywnym turystom. W szczególności warto odwiedzić amsterdamskie muzea - nawet tacy ludzie, którzy w zasadzie nie lubią muzeów i tak powinni wejść do któregoś. Chociażby z tego powodu, że holenderskie malarstwo to ścisła światowa czołówka. Najzwyczajniej pewne muzea należy zobaczyć, nie ma innego rozwiązania. Trzeba również zobaczyć Paryż, a więc prawdopodobnie najbardziej klimatyczną europejską stolicę. Rzym oraz Londyn także są popularne i niezwykłe, lecz to Paryż (zobacz tutaj) jest jakby nie patrzeć legendarny.O ogromnej estymie jaką cieszy się stolica Francji niech świadczy to, że nieustannie paryskie ulice są pełne artystów, a oprócz tego w dalszym ciągu Paryż jest modny wśród elity. W sumie atrakcje turystyczne w Paryżu są tak bardzo rozbudowane, iż zobaczenie wszystkich jest praktycznie niemożliwe. Czyli teoretycznie możemy nawiedzać Paryż raz w roku, a tak czy siak nie zobaczymy wszystkiego. Trzeba również wspomnieć o Pradze - stolica południowych sąsiadów to niezwykłe miejsce, chociaż ostatnio coraz częściej przyjęło się mówić, że piękniejszy od Pragi jest polski Kraków. No cóż, Kraków to również piękne miasto.

Tags: miasto, Warszawa, Rzym, narkotyki, Sandomierz