Zachorowałeś w chwili urlopu? Zobacz, jak leczyć się najtaniej!

Posted on 04/03/2022 9:01am

Nawet podczas wczasów może zdarzyć się nam jakiś wypadek - np. raptowne przeziębienie, problemy z brzuchem czy ostra reakcja alergiczna na ukąszenie owada bądź oparzenie meduzy. Niniejsze przypadki zmuszają do wizyty u doktora. Co zrobić, by wydatki na leczenie nie zrujnowały naszej kieszeni?
tabletki2
Source: http://www.sxc.hu
Najlepiej jest jeszcze przed wyjazdem załatwić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej możemy bez trudu uzyskać świadczenia medyczne, jeśli takie są nam potrzebne z medycznego punktu widzenia. Innymi słowy jest to rozwiązanie, którego brak wiązałby się z przymusem bezzwłocznego powrotu do kraju. Decyzja dotycząca tego faktu należy do lekarza, do którego poszliśmy - to on zadecyduje czy dane schorzenie narzuca konieczność szybkiego działania.

Jeśli chcesz zdobyć jeszcze inne informacje na ten temat, odkryj ponadto (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALI-BABA-PALACE/46/40-1449-24FF.html) inne nasze strony na zbliżony temat - one także są interesujące.

Poza nasileniem dolegliwości bierze on także pod uwagę, kiedy mamy plan wrócić do domy.

Chcesz kupić lekarstwa? Jeśli potrzebujesz dodatkowych wiadomości o lekarstwach jak choćby o zincuprin (informacje) to warto zajrzeć.

Trzeba jednak wiedzieć, że nawet jeśli jego decyzja będzie sprzyjająca, może się okazać, iż będziemy musieli uiścić opłatę za zrealizowane świadczenia – w głównej mierze za leki i za zabiegi prywatne, choć w wielu krajach nawet wizyta w państwowej poradni wymaga odpowiedniej opłaty. Jej wysokość nie jest z góry ustalona, jest zależna od kraju, do którego pojechaliśmy na urlop. Karta nie pokrywa również kosztów transportu pacjenta do kraju czy opłaty za leki, lecz w wielu przypadkach może być bardzo potrzebna. Jak w takim razie otrzymać kartę?Jeśli mieszkamy niedaleko placówki NFZ, możemy udać się tam osobiście i natychmiast będziemy ją mieć. Należy tylko uzupełnić wniosek i w kilka minut załatwimy konieczne formalności. Gdy oddział NFZ jest położony dalej albo nie mamy czasu na jego odwiedziny, możemy wysłać dokumenty pocztą. Wybierając taką możliwość trzeba pamiętać, aby dołączyć do formularza ksero dowodu tożsamości oraz dowodu ubezpieczenia, np. RMUA od pracodawcy. Wykonana karta może być wydana osobiście lub wysłana pocztą. Jeżeli zaś chcemy wziąć kartę za kogoś, będzie potrzebne upoważnienie wystawione przez taką osobę, w innym razie będzie musiała zgłosić się osobiście. Gdy wyrażamy chęć wysłania karty pocztą, nie możemy zapomnieć o podpisie na formularzu. Warto jest złożyć dokumenty o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, ponieważ nigdy nie mamy pewności, kiedy okaże się nam niezbędna.