Z jakiego powodu turyści uwielbiają wspaniałe, tajemnicze Bieszczady, baza noclegowa tego regionu

Posted on 23/01/2021 10:36am

Jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, a z pewnością najbardziej odludnym i dzikim, są Pieniny. Góry te położone są w południowo wschodniej części Polski, nie są może bardzo wysokie, bo najwyższy szczyt będzie miał niewiele ponad 1300 metrów, ale nie da się im odmówić uroku.
polańczyk
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
Dla mniej wprawionych turystów są również trochę niebezpieczne, bo pienińskie szklaki czasami są dość trudne, a z powodu dużej niedostępności trzeba samodzielne sobie dawać radę w niesprzyjających sytuacjach. Turyści którzy odwiedzają Pieniny lubią je głównie za brak cywilizacji i niespotykaną gdzie indziej bliskość z przyrodą. W Pieninach nie ma tłumnych promenad, na jakich lansują się celebryci, ani czterogwiazdkowych hoteli. Wszystko nie jest jeszcze skomercjalizowane, w miejsce to przyjeżdżają ludzie, którzy faktycznie pragną poczuć magię i piękno tego obszaru, a nie ci, którym zależeć będzie na pokazaniu się. Dobrze to zresztą widać po górskich szlakach, w szczególności tych znajdujących się nieco na uboczu. Nie spotka się na nich tłumów turystów, jak często to występuje w innych górach, ale prawdziwych turystów, jacy bardzo dobrze wiedzą, w jakim celu przyjechali do tego miejsca - pieniny atrakcje.
Pieniny
Source: www.morguefile.com
Lecz jeżeli nawet Pieniny uważane są za niedostępne i dzikie, to nie można powiedzieć, że są mało przyjazne dla turystów. Wręcz przeciwnie, są oni cały czas chętnie widziani, lecz różnica między Pieninami a innymi rejonami Polski jest taka, że nie istnieje tam wszechobecna komercja. Jest to bez wątpienia ogromna zaleta tego regionu, i dzięki temu właśnie góry te mają wierne grono ludzi, którzy je wręcz kochają.

To przykuwający wzrok post, jednak oprócz tego zgłąb również inny pokrewny oraz równie nietuzinkowy wpis - my zalecamy to źródło (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/MEDITERRANEO/1315/40-1814-24FF.html).

Jedynym miejscem, w którym niestety można zobaczyć tę niewidzianą w innych regionach pienin komercję, jest Solina. Miasteczko to leży przy wybudowanej przed kilkoma dekadami zaporze, i zostało nieformalną stolicą tego rejonu, co roku przyciągającą setki tysięcy turystów.

Ciekawe fakty o tym obszarze tematycznym pozyskasz w różnych serwisach, ale znacząca witryna (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Bu%C5%82garia) jest tylko jedyna! Sprawdź nas!

Baza noclegowa tego rejonu w dużej mierze skupia się właśnie dookoła tego jeziora, oferując dużą liczbę pensjonatów i kwater prywatnych, ale pieniny noclegi - zobacz: noclegi w domkach w Pieninach, schroniska na górskich szczytach.

Tags: hotele, jeziora, turyści, Solina