Wspaniała Bułgaria i niepowtarzalna Turcja

Posted on 07/02/2020 8:51am

Każdy musi od czasu do czasu wypocząć. Wielu ludzi lubi różnorodne formy wypoczynku. Niektórym, aby w pełni zregenerować energię wystarczy kilka wieczorów z dobrą książką. Większość aczkolwiek lubi wziąć parę tygodni urlopu i wyruszyć, na zwiedzanie globu.


plaża
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj podróże są prostsze i tańsze, aniżeli dawniej. Prawo celne jest mniej wymagające, a bilety samolotowe i kolejowe tańsze. Sporo państw serdecznie przyjmuje podróżnych. Z tego powodu jak tylko okoliczności staną się sprzyjające warto odwiedzić tak fantastyczne miejsca jak Belgia, Bułgaria, czy Maroko. Tam każdy może liczyć na wspaniałe emocje i porządny, zasłużony relaks.

Całe masy urlopowiczów odwiedzają z roku na rok Turcję. W tym położonym na bogatych w historię terenach państwie każdy jest w stanie wypatrzyć coś dla siebie. Dla osób lubiących w ramach urlopu pogrzać się na słońcu można odszukać tu pełno piaszczystych plaż. Wielbiciele przygody oraz poznawania nieznanego Turcja ma ogrom fenomenalnych atrakcji turystycznych. Chociażby pulsujący życiem Stambuł, wcześniej nazywany Konstantynopolem okazuje się być świetnym miejscem na zwiedzanie. Znajduje się tam sławna świątynia Hagia Sophia zbudowana jeszcze w okresie Bizancjum. To cud architektury, który wszyscy muszą zobaczyć chociaż raz w życiu.

Inną godną uwagi stambulską atrakcją jest Błękitny Meczet będący najwybitniejszym okazem klasycznej sztuki Islamskiej. Amatorzy historii mogliby nie wyjeżdżać z tego wspaniałego kraju. Są tutaj tak legendarne miejsca jak Efez, Heriapolis, lub w końcu odkryta w XIX wieku przez Heinricha Schliemanna Troja znana z antycznego eposu Homera. Też groby monarchów Pontu z czasów hellenistycznych w Amasya, czy twierdza Kizkalesi. Amatorzy malowniczych krajobrazów naturalnych niewątpliwie będą chcieli zobaczyć wspaniałą górę Nemrut wznoszącą się wśród chmur.

Niesamowite atrakcje posiada także Bułgaria - (kraj Bułgaria - co radzicie przed wyjazdem). Czterysta kilometrów linii brzegowej pokryte jest w dużym stopniu gorącymi plażami. Wielbiciele nadmorskich wakacji będą się tu czuć jak w raju. Również amatorom aktywnego odpoczynku nie będzie się tu nudzić. W stolicy, Sofii zobaczyć można wspaniałą Cerkiew Bojańską jak i również zobaczyć - strona - starodawne łaźnie tureckie. W miasteczku Płowdiw pamiętające okres Cesarstwa Rzymskiego zwiedzić można pochodzący z epoki teatr. Gdyby ktoś życzyłby sobie zetknąć się z czasem jeszcze dawniejszym niech pojedzie do Sozopolu, gdzie zobaczyć będzie mógł ruiny pochodzące bez mała z epoki brązu.

Niezwykle jest żyć w czasach, w których wojaże na odległe lądy są osiągalne dla każdego. Dzisiaj niemal wszyscy mogą sobie pozwolić na wakacje niemalże byle gdzie zechcą. Nic, tylko chwycić za plecak lub walizkę i wyruszać w nieznane.Tags: Francja, wakacje, wypoczynek, miejsca, twierdza, przygody