Spływy kajakowe jako świetna forma odpoczynku

Posted on 10/09/2019 4:13pm

Jest wiele sportów, które mogą być uprawiane tylko latem, bo oczywiście wówczas obywatele wykazują szczególną aktywność i organizują wakacje.
fotos - miasto
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Spływy kajakowe Pilica to taka aktywność w jakiej mogą brać udział osoby w każdym wieku, dlatego to tak doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu z bliskimi. Obcowanie z naturą to wielka radość i odetchnięcie od powszedniego zgiełku miast. Rzeka Pilica jest bezpieczna, płynie po nizinnym, ubogaconym szlakiem. Malownicze krajobrazy i czysta woda zachęca całe rodziny na tę formę wypoczynku. Jest możliwość brać udział w kilkudniowych wycieczkach z rodziną, lecz może to być także jedno dniowy wypad z przyjaciółmi. Dużą wartością owej formy spędzania czasu wolnego są nieduże koszty. Jest możność dopasowania ich ceny do własnej kieszeni.


Ażeby wyprawa (zobacz pod tym linkiem) była przyjemna i pozostawiła przyjemne wspomnienia trzeba zadbać o należyty ubiór. Teraz na rynku osiągalna jest garderoba z przewiewnych, syntetycznych i jednocześnie oddychających materiałów, w jaką należałoby się zaopatrzyć planując takie przedsięwzięcie. Materiały syntetyczne do tego przeznaczone schną szybciej i grzeją nawet gdy są przemokłe. Istotne jest również nakrycie głowy, w szczególności podczas upałów. Może to być czapka z daszkiem, przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne, także aplikowanie kremów z filtrem powinno być absolutnie konieczne.
Spływy kajakowe to także kąpiele z dala od turystycznego wrzasku i ścisku na modnych kąpieliskach. Wypoczynek nad wodą fantastycznie uspokaja i wycisza, wobec tego należałoby wybierać taką formę odpoczynku nie tylko w lecie.

Tags: odzież, port, cisza