Rzeszów z przyrodniczej strony.

Posted on 13/09/2023 9:29am

Nie każdy lubi chodzić zawsze utartymi ścieżkami, to dotyczy też zwiedzania. Niektórzy od miejsc doskonale znanych oraz obleganych przez przyjezdnych, wolą odwiedzać te nie aż tak oczywiste. Jednym z takich miejsc może być Rzeszów. Co warto obejrzeć w tym mieście?

Bardzo łatwo dostać się do tego znajdującego się we wschodniej Polsce miasta, a to przez lotnisko, które przyjmuje całkiem sporo lotów. To na pewno spory plus dla osób mieszkających daleko od tej części kraju. Kiedy chodzi o Rzeszów atrakcje miasto zapewni nam bez problemu. Natomiast prócz ciekawych zabytków, z pewnością warto jeden dzień poświęcić na stronę przyrodniczą tego miejsca.

Trzeba odwiedzić rezerwat przyrody, który leży na terenie miasta. Lisia Góra, ponieważ tak się nazywa, leży nad zbiornikiem wodnym utworzonym sztucznie w roku 1973. To tutaj znajdziemy bogactwo natury, zarówno jeżeli chodzi o rośliny, jak i o różne ryby, płazy, gady czy ptaki.

Innym interesującym miejscem na pewno okaże się Ścieżka Przyrodnicza imienia Władysława Szafera. Podążając nią zobaczymy na niej mnóstwo różnych rodzajów ptaków, jak choćby kaczki krzyżówki czy mewy, lecz również sporo innych zwierząt jak i interesujących roślin. Ciekawostką z pewnością okaże się wysoka na 30 metrów skarpa z lessu, jaka urozmaica drogę. Jeżeli jeszcze będziemy odczuwać niedosyt, to w Rzeszowie znajduje się duża ilość ładnych parków.

Jeśli opracowany tutaj wpis pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny coral travel turcja, gdzie znajdziesz więcej postów.

Rzeszów to przykład na to, że jest możliwe by wybrać się na zwiedzanie miasta oraz przy okazji być blisko natury.