Przemysł regionu Śląsk na tle pracy w kraju

Posted on 14/05/2019 11:48am

W ostatnim czasie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.


W Polsce nie jest jeszcze tak źle, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Regionem o najwyższym bezrobociu w lutym 2013 roku było województwo podlaskie. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim.
praca tymczasowa warszawa
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com

Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Dobrym przykładem regionu dobrze rozwiniętego gospodarczo jest województwo śląskie. Region ten uznawany jest za najważniejszy okręg przemysłowy w naszym kraju. Tereny województwa śląskiego mają świetną komunikację. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Województwo śląskie uważa się za najbardziej uprzemysłowiony obszar kraju. Polecam fajna praca tymczasowa warszawa.

W tym regionie od dawna przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Wielką wagę ma tutaj przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową.

Czy taka publikacja była według Ciebie absorbująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj (https://www.naferie.pl/), który też przedstawia taką tematykę.

To największa w Europie firma górnicza. Kolejną odnogą przemysłu, która jest wyjątkowo istotna jest przemysł (tworzywa sztuczne) hutniczy. Huty umieszczone są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W regionie tym ponadto ogromną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny.


Nie ma się co dziwić, że teren ten posiada dość małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując praca” wyskakują na rozmaitych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu da się zauważyć w wielu gałęziach i branżach. W miastach górnego śląska poszukuje się pracowników rozmaitych zawodów, zarówno sprzedawcy jak i kierowcy. Całkiem dobrze funkcjonujące zakłady przyczyniają się do tego, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest nie najgorsza. Bardzo istotną rolę odgrywają też inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach również pobudziły gospodarkę w województwie.

Tags: bezrobocie