Pasjonujący Egipt. Jakimi urokami zachęca urlopowiczów?

Posted on 24/10/2019 3:21pm

Odpoczynek nad Morzem Śródziemnym to marzenie wielu urlopowiczów. O odpoczynku w przyjaznej Italii, na greckim półwyspie bądź na francuskiej riwierze marzą tysiące pracujących przez rok turystów. Dni i tygodnie spędzone po obu stronach Morza Śródziemnego pozwalają odreagować coroczne trudy i przystąpić do nowych wyzwań ze wzmożoną siłą.

egipt
Author: Adam Inglis
Source: http://www.flickr.com
Preferowane kierunki, rejsy? Jeśli chcemy zaplanować urlop po europejskiej stronie akwenu mamy do wyboru podróż do celu sposobem lądowym. Wszelkie niewygody minimalizują zaoszczędzone pieniądze za bilet. Dla odpoczywających z większymi zasobami portfela pozostają loty. Rezerwacje, kilka godzin na lotniskach i już jesteśmy w jednym z południowych krajów Europy.

Rejs w stronę afrykańską, wiąże się z koniecznością przelotu i… ostrzega przed ryzykiem. Ma to związek z niestabilnością polityczną w tamtym rejonie świata. Ceniący każdą chwilę podróży wezmą pod uwagę również wycieczkowy rejs między kontynentami. Trasy na Egipt, Izrael, czy Turcję są najpopularniejszymi we wschodnim fragmencie Morza Śródziemnego.

Interesantów szybkiej podróży do celu będą interesować wyłącznie połączenia lotnicze. Jeżeli w grę wchodzi Egipt czy inne państwa Afryki przy akwenie śródziemnomorskim mamy pokaźną liczbę przewoźników powietrznych. Sami wybieramy standardy: od tańszych przewoźników po naprawdę ekskluzywny lot.

Ojczyzna Kleopatry skupia większość zabytków w delcie Nilu. W sercu sezonu i słońcu zwrotnika objedziemy wielowiekowe ośrodki (Kair, Aleksandria), będziemy podziwiać najsłynniejsze budowle starożytności – piramidy. Przejazd wielbłądem, czy zanurzenie się w super słonym Morzu Czerwonym – to jedynie ciekawsze z atrakcji dla turystów, którzy odwiedzają Egipt.

Im dalej od obu mórz Egipt (sprawdź niskie ceny na resort sunrise holidayszobaczysz na tej stronie) staje się suchą pustynią. Z wielkomiejskiego zgiełku w delcie Nilu przemierzamy krainę tubylców -wędrowników na wielbłądach i nieliczne fragmenty z życiem. W te rejony większość turystów się nie zapuszcza. Nie są przyzwyczajeni na taką dawkę słońca i rzeczywiste braki wody pitnej.Dla większości podróżujących docelowo Egipt (www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1) pozostanie życiodajnym trójkątem na północy, starożytną Aleksandrią, piramidami i nurkowaniem. To dla nich tysiące Europejczyków zmierzają do Egiptu.

Tags: urlop, podróże