Najpiękniejsze zabytki w Polsce

Posted on 22/08/2021 12:25pm

Wakacje powinny być czasem zabawy bądź odpoczynku, w praktyce jednak bywa z tym różnie. Wakacje, bez względu na miejsce do jakiego odpowiednia osoba pragnie się udać, potrzeba zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby unikać potem trudności ze znalezieniem ciekawych propozycji. Tego rodzaju zdobyte doświadczenie może być bardzo pomocne w podejmowaniu najrozsądniejszych postanowień co do ofert wczasów. Jednak przede wszystkim warto się zastanowić, co najlepiej zwiedzać w Polsce.


dworzec
Author: Pau
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim zależy to od prywatnych zainteresowań i celów podróży. Osoba szczególnie zainteresowana sportem zdecydowanie powinna wybrać się do Zakopanego, który oferuje mnóstwo możliwości pod względem narciarstwa i innych sportów zimowych. Tam wyciągi i stoki narciarskie są zrobione na najwyższym poziomie i są wyśmienite zarówno dla początkujących, jak i osób już od dawna jeżdżących na nartach. Poza niezwykłymi stokami narciarskimi można tam podziwiać ładne krajobrazy, które na niezwykle długo zapadają każdemu podróżnikowi w pamięć. Zakopane to jednak nie tylko narty – pod względem kulturalnym także stanowi ciekawe miejsce chociażby ze względu na silne wpływy twórców modernistycznych. Zakopanem fascynował się między innymi Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Witkacy - do dziś istnieje tam Teatr im. S. Witkiewicza. Poza tym Zakopane posiada Muzeum Tatrzańskie, doskonałą unikatową architekturę, oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Miłośnikom muzyki romantycznej bezdyskusyjnie się także spodoba bogate w eksponaty Muzeum Karola Szymanowskiego.

Entuzjaści letniej opalenizny i nadmorskiego piasku podobnie mają w czym wybierać - najczęściej wybierane miejscowości wypoczynkowe to Kołobrzeg i Trójmiasto. Szczególnie Gdańsk ma niezwykle wiele atrakcji turystycznych oraz cudowny klimat. Z atrakcji kulturalnych i zabytków bezdyskusyjnie godne uwagi i polecenia jest Pałac Opatów - współcześnie Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Można tam oglądać malarstwo Matejki i Jacka Malczewskiego, a także Olgi Boznańskiej. Interesująca jest także Izba Mikołaja Kopernika - można tam ujrzeć unikalną wersję kopii „O obrotach sfer niebieskich”, fragmenty listów, autoportret sławnego astronoma i inne jedyne w swoim rodzaju pamiątki.

Pod względem kulturalnym także Kraków ma niezwykle dużo atrakcji. Można tam nie tylko stanąć oko w oko ze Smokiem Wawelskim (a chociażby jego repliką), ale też zobaczyć Wawel, słynny Kościół Mariacki z wyśmienicie zachowanym Ołtarzem Wita Stwosza, a także Kazimierz - starą dzielnicę żydowską z zabytkowym cmentarzem i świątyniami. W Krakowie można odnaleźć wiele śladów historii - niezastąpionym punktem jest Collegium Maius o niesamowitym dziedzińcu i przecudownych krużgankach. W Krakowie można także obejrzeć jedyne osiągalne w kraju dzieło Leonarda da Vinci - „Damę z łasiczką” można zobaczyć w Muzeum Czartoryskich, razem z obrazami Rembrandta i Petera Breughla Młodszego.

Nie wstydź się - w szukaniu ciekawego Cię postu kontynuuj klikanie w następne linki. Po pewnym czasie z pewnością odnajdziesz coś fajnego.

br>
Musisz poznać inny punkt widzenia na objaśniany w tym poście problem? Kliknij więc tutaj i przeczytaj więcej szczegółów w treści.

Te wszelkie zabytki, parki pełne platanów oraz widok zaczarowanych dorożek bezsprzecznie nie rozczaruje żadnego turysty.

Tags: obrazy, wakacje, Zakopane, miejscowości