Metody na wyjątkową podróż zagraniczną

Posted on 28/02/2020 7:32am

Aktualnie Polacy podróżują w rozmaite zakątki świata – zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza gorące tereny takie jak Egipt, Turcja, Hiszpania czy Grecja. Ceny za podróż znacznie idą w dół przede wszystkim po zakończeniu typowo wakacyjnych miesięcy lipiec – sierpień. Począwszy od września można znaleźć wycieczki naprawdę w atrakcyjnych cenach, przy czym w wielu państwach wciąż w tym czasie utrzymują się korzystne warunki pogodowe, gdzie np. temperatury wynoszą 30 stopni i więcej, a na dodatek we wrześniu czy w październiku plaże są mniej zatłoczone i lokalne ceny na przykład za pamiątki także się obniża.

wycieczka kajakiem
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Nieco kłopotów z wyjazdami po atrakcyjnych cenach mogą mieć single, zwłaszcza, jeżeli idzie o wynajem pokoju. Problem polega na tym, że właściciele hoteli i kwater dysponują zwykle miejscami minimum dwuosobowymi, jeżeli z kolei posiadają pokój jednoosobowy to jego cena jest zazwyczaj dużo wyższa – nawet o 30% większe koszty. Wyjściem są pokoje promocyjne, różnie określane w zależności od hoteli i kwater, w tym przypadku jednak w zespół z niską ceną idą mniej elastyczne warunki: brak możliwość wymiany pokoju na inny lub też możliwość „dostawki”, czyli pojawienia się jakiegoś współlokatora. Należy się jednak spodziewać, że z czasem godnych uwagi ofert dla singli będzie się pojawiać więcej z tej racji, że z każdym rokiem istnieje większe zainteresowanie tego rodzaju wycieczkami. Już dziś możemy wyszukać chociażby w internecie wiele interesujących stron przeznaczonych właśnie dla singli, gdzie mogą oni sprawdzić atrakcyjne cenowo oferty z różnych miast kraju.

Tanio podróż – czy jadąc w pojedynkę, czy z większą grupą osób – można zapewnić sobie podróżując autobusem. Bardzo często jadąc do kraju jakim jest Grecja - więcej o Grecji na Włochy czy Hiszpania, jak również wielu innych, nawet bardzo odległych państw, można wybrać się właśnie autobusem dzięki czemu ogólny koszt wyprawy jest o wiele mniejszy. Minusem jest natomiast długość trwania przejazdu, jako że wycieczki autokarowe trwają przeważnie kilka a nawet kilkanaście godzin w jednym kierunku. Nie jest to zatem rozwiązanie dla każdego, a ci co nań się decydują muszą zwłaszcza zwrócić uwagę na standard autokarów, którymi zamierzają wyruszyć na wycieczkę.