Kiedy podróżować w kierunku Nepalu oraz na Kubę?

Posted on 28/02/2020 7:30am

Do Nepalu wskazane jest wyruszyć szczególnie na przełomie października i listopada, gdy rozpoczyna się pora sucha jak też kończą się opady letniego monsunu. W Nepalu zapoczątkowują się wtenczas zbiory ryżu, a towarzyszy im barwna obrzędowość jak też praktykowane od dawien obyczaje.


Pogoda w Nepalu: pora sucha daje czyste powietrze, transparentne i gwarantujące kapitalną widzialność. Okoliczności pogodowe sprzyjają górskim ekspedycjom – nie ma już skwarów, zaś mrozy jeszcze nie nastały. temperatura obniża się znacznie w grudniu a także styczniu, ale śnieg pojawia się tylko w wysokich partiach gór. Podróżnicy wyruszający wówczas w góry, muszą posiadać odpowiednie przygotowanie kondycyjne a także ekwipunkowe. Z przyczyny warunków pogodowych na Thorung La może być zamknięty szlak turystyczny u podnóża Annapurny. W owych dwóch miesiącach należałoby zainwestować w kwaterę w droższym hotelu, gdyż hotele proponujące niższe ceny częstokroć nie są nagrzewane w wystarczającym stopniu. Pora sucha w Nepalu kończy się, w zależności od warunków pogodowych, w lutym albo dopiero w kwietniu. Temperatura powietrza wzrasta sprzyjając równolegle podejmowaniu ekskursji wysokogórskich.
Kuba wycieczki. Punkt kulminacyjny sezonu na Kubie, czyli czas kiedy jest najwięcej wędrowców, zaś ceny idą w górę to sierpień oraz większość pory suchej.
Maj oraz kwiecień, zatem przełom pory suchej oraz deszczowej, to niesłychanie polecany czas na oglądanie Kuby, gdyż opadów jest wówczas najmniej, temperatury nie będą jeszcze tak duże, zaś wilgotność powietrza względnie mała.

Tags: temperatura, góry, raj