Kiedy najlepiej pojechać w Bieszczady?

Posted on 09/09/2019 7:22am

Zapytanie o to kiedy najlepiej podróżować w Bieszczady jest następnym z serii tych, na które odpowiedź wydaje się oczywista.


Większość turystów powie prawdopodobnie zgodnie, iż to lato jest takim najlepszym momentem na odwiedziny w tychże przepięknych stronach.


rzeki
Author: Ana Paula Hirama
Source: http://www.flickr.com


Z drugiej jednak strony po minucie namysłu każdy kto był w Bieszczadach poza letnim sezonem zdaje sobie sprawę, że odpowiedź może nie być tak łatwa, zwłaszcza w przypadku osób, które mogą pozwolić sobie jedynie na jedną wyprawę w góry w przeciągu roku. Co sprawia, iż co roku Ustrzyki Dolne zyskują coraz większą rzeszę sympatyków i każdego roku ściąga tu coraz to sporzej obieżyświatów? Przyczyn jest bez liku i to bez względu na to czy świeci słońce czy leje deszcz. Z całą pewnością przynależą do nich przecudowne górskie szlaki z bezkresnymi połoninami, których nie znajdziemy w innych górach w naszym kraju. W Bieszczadach nie będzie nudzić się rodzina z dzieckiem, czy nawet dzidziusiem, letnicy przybywający tu z czworonogiem, cykliści czy też zwolennicy sportów zimowych.


widok na Giewont
Author: O.Horbacz
Source: http://www.flickr.com
Naszym zdaniem najlepiej jest pojechać w Bieszczady zawsze wtedy gdy jest tam jak najmniej osób. Takie okresy to późna jesienna pora, zima poza okresem świąt a także wczesna wiosna. Oczekujemy na nie z utęsknieniem, choćbyśmy mogli wyjechać wówczas jedynie na krótki weekend, bądź dosłownie kilka dni.


To właśnie w owych okresach poza sezonem odnajdujemy to co w Bieszczadach jest najcenniejsze – ciszę, przemożne wrażenie ogarnięcia przez naturę i najmocniejszego przestawania z nią. To dokładnie te uczucia sprawiają, że Bieszczadom oddajemy każdą wolną sekundę i niejedną myśl każdego dnia.

Tags: słońce, Bieszczady, okres