Jeśli szukamy idealnego miejsca na urlop, to należy jechać w Karkonosze

Posted on 09/10/2020 8:26am

Każdy, kto uwielbia góry, jest świadom tego, że jest tam mnóstwo atrakcji zimą i latem. Jeśli jedziemy przykładowo w Karkonosze, będziemy zachwyceni.
morze
Author: J. Triepke
Source: http://www.flickr.com


Szklarska Poręba
Author: Instituto Cervantes de Tokio
Source: http://www.flickr.com


wakacje - zbliżenie
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Jednym z najbardziej popularnych ośrodków w Karkonoszach jest Szklarska Poręba. Jest to miasto, które prawami miejskimi cieszy się raczej stosunkowo krótko, bo od prawie 60 lat. Jednak jego historia oraz sława są o wiele dłuższe. Miasto jest rozpoznawalne ze swoich warunków klimatycznych już od dwóch wieków. Są one podobne do tych, które znajdziemy w alpejskich miasteczkach wysokogórskich. Tego typu mikroklimat cenią sportowcy oraz ludzie, którzy mają kłopoty ze zdrowiem, przykładowo astmę. Lekarze często zalecają wypoczynek w tym kurorcie małym szkrabom, które mają kłopoty z płucami. Szklarska Poręba to też miejsce aktywnego wypoczynku o każdej porze roku. Latem można odbywać długie rowerowe oraz piesze wycieczki. Istnieje w okolicy kilkanaście tras o różnym stopniu trudności, zatem każdy dobierze coś dla siebie. Miasto leży blisko czeskiej granicy, więc możemy też wstąpić do naszego południowego sąsiada, aby pochodzić po górach po ich stronie. Zimą również czeka na turystów w Szklarskiej Porębie moc atrakcji. Jest tam rzecz jasna spora ilość wyciągów narciarskich.
Funkcjonuje sporo szkółek narciarskich, gdzie profesjonaliści nauczą nasze pociechy szusować na śniegu. Będziemy w stanie oddać nasze szkraby w ich ręce bez żadnego niepokoju.

Zainteresowały Cię prezentowane dane? Kliknij na nowy wpis a na pewno dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zafascynują.

Poza tym, są tu też trasy na tak zwane narty biegówki.

Tags: góry, miasto, klimat, rok