Gdzie na wypoczynek, czyli wypoczynek Polanica Zdrój, Polanica Zdrój pensjonat

Posted on 21/08/2021 12:25pm

Polanica Zdrój jest niedużym grodem i najmłodszym kurortem Ziemi Kłodzkiej.
Najbardziej popularnym i ukochanym miejscem spotkań tak przebywających turystów jak i mieszkańców Polanicy Zdrój jest deptak, ciągnący się po obu brzegach przepływającej przez miasto rzeki. Bulwar otoczony jest kawiarniami, które w sezonie wystawiają stoły z parasolkami także na dworze.
Pośród oazy zaciszy, spokoju i zapachu rozkwitających rododendronów znajduje się spa Polanica Zdrój.
Miejsce otoczone lasami, z obszernym Parkiem Zdrojowym i licznymi szlakami spacerowymi jest jednym z nadzwyczaj czarujących zakątków Sudetów i wspaniałym punktem do odpoczynku.


To wspaniałe miejsce do spacerów, wycieczek pieszych i rowerowych, interesujące o każdej porze roku. Zimą może tworzyć idealną bazę dla entuzjastów białego szaleństwa.
13 hektarowy Park Zdrojowy jest zapisany do wykazu zabytków - przeczytaj więcej.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa teneryfa wycieczki z pewnością Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam wiele niezwykle ciekawych informacji.

Zobaczyć tam można m.in cyprysik Lawsona lubiane drzewo parkowe, wywodzące się z Kanady które ma obwód 120 cm, oraz skupiska rododendronów, kwitnących całą wiosnę.
Ogromnym zainteresowaniem cieszy się wzniesiona na głównej alejce parkowej podświetlana szesnastoma barwnymi reflektorami fontanna. Tryskająca oświetlana woda wznosi się w rytm muzyki.
sudety
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com


Od początku maja do końca września ciepłe wieczory uprzyjemnia kuracjuszom i mieszkańcom owego czarującego grodu. Nieopodal znajduje się huta szkła artystycznego. Należałoby wpaść do środka i obejrzeć jak powstają szklane arcydzieła.
Dla bawiących w tym miejscu wędrowców ogromną radością będzie zjazd Letnim Torem Saneczkowym. To niemal 500 metrowy odcinek do pokonania na sankach z kółkami, jakie suną po stalowej rynnie z znaczącą szybkością.

Ciekawe informacje na omawiany wątek odwiedź (http://www.coraltravel.pl/last-minute) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu dużo ciekawych danych, które będą bardzo wciągające.

Polanica słynie również z urządzanych tu Międzynarodowych Turniejów Szachowych.

Polanica Zdrój willa jako renomowany obiekt hotelowy o wyjątkowej atmosferze i wysokim pułapie usług hotelarskich przyciąga kuracjuszy i wczasowiczów z całego świata . Polanica jest popularnym i entuzjastycznie odwiedzanym miejscem przez kuracjuszy. Nawet kilkudniowy pobyt pozwala zregenerować siły zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Tags: podróżnik, Sudety, Usługi hotelarskie