Gdy potrzeba nam auta tymczasowo w mieście Rzeszów wiele wypożyczalni aut proponuje nam pomoc

Posted on 16/09/2023 9:15am

Auto jest dla wielu osób niezbędnym środkiem lokomocji. W przypadku, gdy po kolizji nasze auto zostaje na jakiś czas unieruchomione, posiadamy możliwość skorzystać z samochodu tymczasowego.


białe auto
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zapewnione, gdy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy wypadku Przejściowe auto, lub zwrot kosztów za transport jest nam zagwarantowany na podstawie kodeksu cywilnego, na podstawie którego ubezpieczający jest zobowiązany do zapłacenia normalnych następstw szkody. Zarówno w wypadku otrzymania auta zastępczego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam nieskończenie długo.

Zwykle TU gwarantuje nam wóz na tyle dni ile potrzebujemy na naprawę, bądź zakup nowego pojazdu jeżeli tamten został na dobre uszkodzony. Jeśli zwlekamy za długo i lekceważymy tą sprawę, po wskazanym w umowie czasie wóz pozostanie nam odebrany.

Przed użyczeniem auta zastępczego powinno się złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy stosowne oświadczenie, że planujemy skorzystać właśnie z owego wyjścia.

Spodobał Ci się ten opis? Zatem czytaj to testy na prawo jazdy, na co masz chęć na kolejnej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Żeby nie stwierdzono, że chęć najmu pojazdu przejściowego jest nieuzasadniona, należy zaznaczyć, że pojazd jest nam nieodzowny, albowiem służy nam np. do dojazdu do pracy, bądź dowożeniu latorośli do szkoły.

Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest dobrowolną umową cywilną i jej okoliczności formułują strony ją zawierające. Jeśli w umowie założony został taki zapis, przysługuje nam bezpłatny najem samochodu tymczasowego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie proponuje pojazdy zastępcze rozmaitej klasy.
Należy także podkreślić, że jeśli z winy ubezpieczyciela nie dostaniemy należnego samochodu, jaki należy nam się z polisy autocasco, możemy pożyczyć samochód na swój koszt i ubiegać się o zwrot wydatków.


pomoc drogowa
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Możemy po zameldowaniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie podamy tylko numer szkody i numer polisy sprawcy kraksy. W takim przypadku wypożyczalnia dokona wszystkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z jednostką ubezpieczeniową. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by wartość wynajmu odpowiadała średnim cenom w regionie, gdyż ubezpieczający może odmówić całkowitej refundacji najmu samochodu.

Tags: samochód, samochody, ubezpieczenia, OC, pojazd, AC