Dokąd wybrać się na wypad narciarski?

Posted on 06/03/2019 7:42am

Przychodzi zima i zaczynamy się zastanawiać, jak tam trzymają się nasze narty w piwnicy. Ale, poza samym sprzętem, zaczynamy się zastanawiać gdzie na narty? Możliwości jest całe mnóstwo. Jeśli spojrzymy na mapę świata, to przez dwanaście miesięcy znajdą się miejsca, gdzie można byłoby poddać się białemu szaleństwu. Ale nie zawsze stać nas na wyjazdy, gdzie nam się tylko zamarzy. Ale gdy na naszej półkuli jest zima, to mamy szalenie fajną opcje jaką są nasze góry. W naszych górach jest ogrom miejsc, gdzie można pojeździć na nartach.

wypad narciarski
Author: Zach Dischner
Source: http://www.flickr.com
Co ważne są trasy dla ludzi, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart na nogach i dla tych, którzy są wytrawnymi narciarzami. Osoby kochające deskę też będą miały gdzie poszaleć. A co ważne zawsze znajdziemy odpowiedni pensjonat dla siebie i nie będziemy musieli liczyć się z każdym groszem. Jednak , kiedy jesteśmy w swoim kraju jakoś tak prościej ze wszystkimi się porozumieć i całkiem miło spędzać czas wśród swoich. Zresztą polskie góry są idealną opcją na narty, gdyż pozwalają nawet na krótszy wypad (czytaj tutaj więcej). Owszem może i pociągiem jedzie się z niektórych miejsc w Polsce do Zakopanego jakieś dwanaście godzin, ale jeśli wybierzemy się autem to wcale nie trwa aż tyle czasu. A zresztą zawsze możemy pojechać nocnym pociągiem, by już koło południa móc szusować.

narciarz
Author: Zach Dischner
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcielibyśmy pojeździć na nartach powinniśmy…

Ludzie mają przeróżne pasje. Jedni chodzą na siłownię, inni biegają, a jeszcze inni ludzie uwielbiają narty. Oczywiście nie tylko sportowe pasje mają Polacy, ale ostatnimi czasy, wręcz nie wypada nie mieć jakiegoś ulubionego sportu. Ale do rzeczy, jeśli np. uwielbiamy jeździć na nartach, to, gdy tylko na horyzoncie pojawi się opcja dłuższego wolnego, to zaczynamy myśleć gdzie na narty. Opcji jest całe mnóstwo, jeśli w Polsce jest zima, to najlepiej pojechać w polskie góry, jednak, jeżeli u nas jest lato, to musimy poza krajem szukać miejsca, gdzie można się wyszaleć na nartach. Można również zaczekać na wolne w czasie naszej polskiej zimy.

Osoby, które szusują na nartach tylko, gdy w Polsce są po temu warunki nie maja powodów do narzekań. Wiadomo, ze jak w polskich górach jest sroga zima to chciałoby się zamieszkać w górach i żeby każdego dnia móc wskakiwać na narty. Można pojechać również do Szwajcarii, gdzie jest wiele nowoczesnych ośrodków wczasowych, które sprawiają, że odpoczynek dla narciarza okazuje się wręcz królewski, zresztą podobnie jest we włoskich Alpach. A wybór miejsca zależy od tego ile posiadamy czasu i ile mamy gotówki.

Tags: hobby, snowboard, pensjonat