Dlaczego wypada rozważyć wakacje nad polskim morzem?

Posted on 18/05/2019 7:21am

Bałtyk to kierunek często obieramy przez Polaków, ale nie tylko Polaków, w trakcie wakacji. Choć pogoda nie jest tak pewna jak w Chorwacji czy Hiszpanii, to jednak nasze wybrzeże ma sporo do zaproponowania.

Jeśli w swoją wyszukiwarkę często wpisujesz frazy typu: „Kąty Rybackie noclegi”, „noclegi w Krynicy Morskiej” czy „pensjonat w Ustce” zdecydowanie na poważnie rozważasz pobyt nad Morzem Bałtyckim. I słusznie! Na polskim wybrzeżu wiele jest do zobaczenia, a ponadto jest to idealne miejsce na odpoczynek i relaks. W Międzyzdrojach godna zobaczenia jest promenada gwiazd, na której swoje dłonie odciskają znane persony, między innymi sportowcy, muzycy czy aktorzy. Jeśli zawitamy do tej miejscowości powinniśmy postawić na spacer po długim molo, które stanowi także przystań morską od przeszło dekady. Osoby, które będą w Rewalu bez dwóch zdań muszą odwiedzić kościół w Trzęsaczu, który jest zlokalizowany w rewelacyjnym miejscu. Nadto tarasy widokowe to genialne miejsce na romantyczną randkę w blasku słońca, zachodzącego bądź wschodzącego.Ptaki nad morzem
Author: mmlolek
Source: http://www.flickr.com
Warto zawitać także do Łeby, w której mamy możliwość skorzystania z pięknej, piaszczystej plaży, możemy wybrać się do największego w Polsce parku dinozaurów, który nazywa się Łeba Park. Co więcej mamy do dyspozycji park linowy oraz możliwość wybrania się w rejs wycieczkowy. Kołobrzeg słynie z latarni morskiej, która powstała w 1945 roku, a samo miasto jest miejscem uzdrowiskowym. W Kołobrzegu warto zwrócić uwagę na budowle w stylu gotyckim. W Ustce także nie zabrakło latarni morskiej, a na dodatek miasto słynie ze znikającej plaży, którą co roku przykrywa morze. A gdzie najlepiej i w jaki sposób poszukiwać noclegu w określonym kurorcie? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wyszukiwarki internetowej. Wstukujemy na przykład „Kąty Rybackie noclegi” czy „hotel Ustka” i wybieramy to, co jest warte uwagi. Ciekawe miejsca na urlop znajdziesz pod linkiem . Nad Morzem Bałtyckim nie brakuje dużych hoteli z kompleksami basenów, a także kameralnych pensjonatów w zaciszu. Wszystko zależy od naszych preferencji i wymagań.

Tags: plaża, morze, Rewal