Czemu warto zwiedzić Polanicę Zdrój? Co trzeba koniecznie zobaczyć w tym interesującym i wyjątkowym miasteczku?

Posted on 24/08/2021 8:27am

Polanica-Zdrój to przepiękne miasto, położone w atrakcyjnym miejscu Polski. Polanica już od dość dawna ma mocną pozycję wśród dobrych uzdrowisk, tak więc w to miejsce zjeżdżają się turyści z całego świata. Świetny klimat oraz piękne pejzaże pobliskich Gór Stołowych oraz Bystrzyckich, powodują, że chcemy tutaj powrócić.


Ulubionym miejscem spotkań przyjezdnych, jak i mieszkańców Polanicy jest deptak, jaki ciągnie się po obu stronach płynącej przez miasto Bystrzycy Dusznickiej. Znajdziemy tam wiele kafejek, jakie w sezonie tym bardziej zachęcają, bo na zewnątrz wystawione są parasole, przy których możemy usiąść - rozmawiać i się zrelaksować. Najlepszy zaś relaks oferuje spa Polanica Zdrój - spędź czas w obiekcie Villa Alina. Kiedy będziemy w tej miejscowości koniecznie musimy tam się wybrać, bo nic tak nas nie odpręży jak taki hydromasaż. W bliskiej okolicy znajduje się kilka interesujących obiektów, jak 100- letni kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P, z więżą, która góruje nad deptakiem.
spa
Author: Familjen Helsingborg
Source: http://www.flickr.com


Znajdując się w tym mieście nie możemy nie zwiedzić parku Zdrojowego. To wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju miejsce, oaza wypoczynku wypełniona zapachem kwitnących kwiatów. Park Zdrojowy bardzo słusznie został dodany do rejestru zabytków. Na powierzchni 13 hektarów możemy oglądać między innymi cyprysik Lawsona, czyli cenione drzewo parkowe, które pochodzi z Kanady oraz ma obwód 120 centymetrów. Warto obejrzeć również skupiska rododendronów, które kwitną od maja do czerwca.

Nie zwlekaj, ponieważ jesteśmy w witrynie dla Ciebie. Stworzyliśmy niezwykle intrygujące wpisy. Pragniesz je przeczytać? Zachęcamy do kolejnej strony.

W Polanicy-Zdroju znaleźć można piękne hotele, w jakich warto się zatrzymać oraz przekonać się, czym jest faktycznie wypoczynek - sprawdź ciekawe miejsca, w których wypoczniesz .

Często polecana jest Polanica Zdrój willa. W obrębie Parku jest Pijalnia “Wielkiej Pieniawy”, ale również hala spacerowo-koncertowa i Teatr Zdrojowy. Całkiem dużym zainteresowaniem cieszy się położna obok głównej ulicy parkowej podświetlona szesnastoma barwnymi lampkami fontanna. Tryskająca fontanna od początku maja do końcówki września umila czas kuracjuszom.

Bez zwlekania zobacz na stronie (https://hotelaqua.pl/dzieci/dla-dzieci) podobne informacje. Tam też przeczytasz coś pasjonującego, ponieważ proponuje ona zbliżoną tematykę.

Idąc główną alejką z Parku, po przejściu mostka dojdziemy do betonowej rzeźby niedźwiedzia polarnego. Rzeźbę tą postawiono w roku 1910, w miejscu, do jakiego dotarł na Ziemi Kłodzkiej skandynawski lądolód. Jak widzimy pomimo tego, iż miasto nie jest może zbyt duże, to ma wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.

Tags: hotel, wypoczynek, uzdrowisko