Czemu korzystnie odwiedzać Podhale? Jakich atrakcji możemy tam oczekiwać?

Posted on 06/05/2020 8:49am

Stolica Podhala przyciąga miłośników pieszych wędrówek po górach a także tych, jakich pasją jest aktywność zimowa. Zakopane sprzyja także turystyce rodzinnej, a wiele atrakcji dla dzieci czekają tu właściwie na każdym kroku. W jaki sposób jesteśmy w stanie tu spędzić wspaniałe wakacje z małymi turystami?


Wjazd kolejką na Gubałówkę oraz podziwianie panoramy Tatr to jedna z bardziej znanych atrakcji dla każdego z turystów.


oferta
Author: Alexandre Prévot
Source: http://www.flickr.com
Dla dzieci wspaniałą atrakcją jest również spacer po Krupówkach – najważniejszym deptaku, którym może się poszczycić Zakopane. Czeka tu popularny miś oraz góralskie bryczki, jakich podziwianie może maluchom sprawić wiele miłych chwil. Wspaniałe atrakcje dla dzieci oczekują również na pobliskich basenach, jakie przyciągają uwagę wieloma zjeżdżalniami czy brodzikami. Z maluchami warto się wybrać i do Muzeum Makuszyńskiego, i w rejon Wielkiej Krokwi. Tego typu skocznia narciarska na pewno wzbudzi ciekawość maluchów.


Zakopane może również zachęcać licznymi imprezami folklorystycznymi. Pokazy góralskich tańców oraz występy różnych zespołów to ciekawe wydarzenia dla dzieci a także możliwość świetnej zabawy dla całej rodziny. Przechadzki w rejon Morskiego Oka czy wędrówki po pięknej Dolinie Kościeliskiej są z pewnością idealnymi ofertami dla tych rodzin, jakie planują zainteresować dzieci pieszymi wyprawami. Zakopane oferuje rodzinom wiele możliwości wypoczynku oraz aktywnego spędzania czasu, a najlepsza zabawa oczekuje tu na każdego – bez względu na jego wiek.


Zachód słońca
Author: kirandulo
Source: http://www.flickr.com


Praca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Ważne jest jednak, iż, nie każdemu do gustu przypadnie Zakopane. Powodów może być wiele, zaś najistotniejsze z nich odnoszą się do zbyt znacznego ruchu w mieście. Istotnie, Zakopane corocznie odwiedza mnóstwo turystów, zwłaszcza zaś ta ilość jest zauważalna w sezonie.


Dla wielu z nas może być to męczące, więc najlepiej skorzystać z możliwości przespania się w miejscowości blisko Zakopanego, czyli pokoje Nowy Targ. Jest to interesujące miasto, 30 minut autem oddalone od stolicy polskich Tatr, co najważniejsze, ceny noclegów są niższe, a dla osób, jakie lubią spokój, Nowy Targ jest bardzo dobrym wyborem.

Tags: turysta, impreza, wiedza, spacery, rejon