Cudowne miejsca, jakie są warte zobaczenia po raz kolejny. Masz takie zakątki? Gdzie one się znajdują?

Posted on 02/02/2022 7:28am

Jak zaplanować wolny czas, kiedy z każdego miejsca atakują nas „oferty nie do odrzucenia”, sanatorium promocje, rażące swoimi wygórowanymi cenami? No cóż, jest parę możliwości. Możemy zostać w domu, pójść na działkę lub raczyć się beztroską gdzieś na łonie natury.


morze
Author: David Schiersner
Source: http://www.flickr.com
Wielu ma fajnie, są w stanie wybrać w góry, ponieważ żyją blisko takich górzystych rejonów, jak Wrocławianie czy ludzie z Krakowa. A co z resztą? A reszta ma swoje miejsca, które od lat preferują i cały czas odwiedzają. Mogą to być na pierwszy rzut oka miejsca bez historii, bez pewnych punktów, które niezwykle zachwycają i zapadają w pamięć. Nie jest ważne, to, iż tam jeździmy ma przecież jakąś przyczynę. Może być warunek ekonomiczny, bliskość od miejsca w którym mieszkamy, więc w każdym momencie jesteśmy w stanie tam się udać, dodatkowo na taką wycieczkę nie zużyjemy dużo paliwa. Istnieją także powody bardziej głębokie, to znaczy sentymentalne. Takie miejsce może nam się kojarzyć z czymś miłym, przykładowo, z dzieciństwem.

Miałem kumpla, który co pewien czas musiał pojechać do sanatorium nad morzem, ponieważ tak to dobrze wspominał, z latami dzieciństwa, z porą letnią, kiedy był jeszcze dzieckiem, z rodzicami i z babcią, ponieważ żyła w pobliżu. Zresztą wiele jest ludzi, którzy mają wspaniałe wspomnienia z Morzem Bałtyckim. Może jak byli jeszcze dziećmi jeździli na kolonie, lub z rodzicami na wakacje pracownicze. Niezapomniane momenty, ciepło, letni okres, piasek i szum Bałtyku.


Morze, mewa
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Teraz lubią tam się wybrać choć raz w roku, żeby przypomnieć sobie te wspaniałe lata. Co prawda, mogą przeżyć niedowierzanie, gdyż miasto wyda im się brzydsze, Bałtyk brudny, a wszystko, co kiedyś było wielkie i niesamowite teraz jakby się pogorszyło. Pomimo tego, wspomnienia powracają i jakoś jest tak miło na duszy. Można się spodziewać, że nawet, gdy będziemy już w podeszłym wieku dalej będzie odzywać się w nas jakiś wewnętrzny głos, który przywoła nas w te wspaniałe lata, żeby na nowo je odkryć. Najsilniejsze bowiem emocje są skojarzone z miejscem naszego zamieszkania w dziecięcych latach. Wiedzą o tym wszyscy, którzy musieli się nagle wyprowadzić.serwis internetowy wycieczki do izraela Ecco travel wycieczki do izraela Ecco travelWie o tym człowiek z Niemiec, który kiedyś żył na Dolnym Śląsku, a aktualnie mieszka w Niemczech. Po wojnie, gdy zmieniły się granice musiał wyjechać ze swojego rodzinnego domu. Wiedzą o tym nasi rodacy, którzy ze Wschodu, z dzisiejszej Ukrainy przyjechali na zachodnie ziemie, tam, gdzie wcześniej mieszkali inni, Niemcy. Ich wspomnienia są jeszcze bardziej silne, ponieważ utracili coś tak błyskawicznie, nieodwracalnie, gwałtownie.

Tags: wczasy, Bałtyk