Co ciekawego może zaproponować dla turystów Polanica Zdrój, jaka jest baza noclegowa tej miejscowości

Posted on 25/12/2021 11:25am

Okolice Dolnego Śląska od dawna przyciągały turystów, nie tylko z powodu wspaniałej okolicy, ale także propozycji leczniczych. Na Dolnym Śląsku znajduje się bowiem wiele uzdrowisk, z jakich część z nich ma nawet stuletnią historię.

Z pewnością do tego typu popularnych miejscowości, niezwykle chętnie wybieranych przez ludzi chcących poprawić stan swojego zdrowia, lecz również przez normalnych turystów, jest Polanica Zdrój. Obecnie miejscowość jest zamieszkała przez około siedem tysięcy stałych mieszkańców, ale do tego trzeba doliczyć sporą ilość przybywających tam co roku turystów. Leży jest ona w Sudetach, jakie mimo że nie zaliczają się do bardzo wysokich gór, to będą urzekać swoją malowniczością, czystością i pięknem.

Dzięki korzystnym warunkom geograficznym w miejscowości występuje łagodny klimat podgórski, z ciepłymi zimami i bardzo słonecznymi latami. Lecz tym, co najbardziej przyciąga turystów, są duże ilości wód mineralnych. To właśnie wody stały się najważniejszym motorem napędowym Polanicy, i wokół nich zbudowano cały pobliski przemysł uzdrowiskowy i turystyczny.

dodatkowe info
Author: Ann
Source: http://www.flickr.com
ma sporo do zaoferowania dla turystów, zarówno jeżeli będzie chodzić o bazę noclegową, jak też różnorodne atrakcje. Bez wątpienia największą z atrakcji jest przyroda, pod tym względem okolica jest naprawdę niezwykła. Dla aktywnych osób znajdą się liczne baseny, rekreacyjne tereny oraz piesze i rowerowe trasy. Jeżeli na pobyt zarezerwuje się jakiś przytulny hotel Polanica Zdrój, to najczęściej będzie tam też można liczyć na jakąś świetlicę ze stołem do piłkarzyków, tenisem stołowym albo bilardem, więc nie będzie możliwości narzekania na nudę.Dodatkowo w Polanicy znajdują się liczne restauracje i kawiarnie, więc i pod tym względem można całkiem miło spędzić wolny czas.

W sytuacji kiedy musisz znaleźć oprócz tego również inne pokrewne wiadomości na ten wątek, to więcej zobaczysz na portalu, do którego odsyłacz jest tu.

Zaś co do bazy noclegowej, to ofertę dla odwiedzających mają liczne pensjonaty i hotele (np. pensjonat Villa Alina), lecz dużo jest również prywatnych kwater oraz pokojów. Planując pobyt w tej miejscowości należy pamiętać, że w niektórych okresach roku pensjonat Polanica Zdrój będzie trzeba wcześniej rezerwować, bo tak duża jest liczba gości.

Tags: hotel, turyści, Sudety, pensjonat